Zbliż się do polskiego rzemiosła w Muzeum Warszawskiej Pragi

Słyszeliście o cyklu spotkań „Niedziela z rzemiosłem”. Pierwsze takie wydarzenie, warsztaty z ceramiczką Moniką Skorupską z Mosko Ceramics, odbędzie się już 8 września w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Obserwując polskie rzemiosło wiemy, że praca ceramika jest niezwykle intrygująca, a dzięki warsztatom ze zdobienia przy pomocy farb naszkliwnych, będziemy mogli zgłębić tajniki powstawania wymyślnych wzorów. Warto na spotkanie przynieść swoje ceramiczne naczynia, żeby, po wypale w pracowni Moniki, zabrać je do domu. Oprócz przedmiotów użytkowych, Monika tworzy również porcelanowe zwierzątka i inne elementy dekoracyjne.

Oprócz ceramiki, w kolejne niedziele września, poznamy sekrety oprawców książek i notatników z pracowni Aanda, a także dowiemy się więcej o materiałach modniarskich, z których wykonuje się kapelusze. Tą przydatną wiedzą przed początkiem października podzieli się z uczestnikami Marta Galińska, założycielka pracowni Martoczki. Wszystkie 3 spotkania z rzemieślnikami organizowane są przy okazji wystawy „Oblicza nowego rzemiosła”, która trwa od 5 do 30 września. Szczegółowe informacje na temat cyklu spotkań oraz wystawy znajdziecie na stronie Muzeum Pragi.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Karolina Lewandowska, Projekt Pracownie

Kategorie
Okoliczności / Rzemiosło / Warsztaty
Udostępnij