Zaprojektujmy przyszłość na czwartym Kongresie Kreatywnym

Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus, w swojej czwartej odsłonie zaprasza na wykłady i warsztaty 10 i 11 października. Spotkania z projektantami, artystami, filologami, architektami i twórcami odbędą się w Centrum Kultury Stara Rzeźnia oraz w Centrum Pomysłów Kreatywnych Akademia Sztuki w Szczecinie. Czym wypełnione będą spotkania?

Podczas wykładów i warsztatów poruszone zostanie wiele kwestii dotyczących designu przyszłości, ekonomii cyrkularnej i ekonomii współdzielenia. Podjęta zostanie dyskusja nad przyszłością sektora mody jak również gier i produkcji audiowizualnych czy projektowania produktów i usług. Razem z ekspertami będzie można poszukać odpowiedzi na pytanie dlaczego warto być slow.

Ku takiej tematyce Kongresu skłania organizatorów rzeczywistość. Branża modowa stoi na 2. miejscu w największej produkcji odpadów na świecie. Jeśli nie wprowadzimy żadnych zmian, do 2030 roku ilość odpadów podwoi się, a Wielka Pacyficzna Plama Śmieci znacznie urośnie. Jak więc pogodzić zmieniające się trendy i przemijającą świetność modnych łupów ze zrównoważonym rozwojem? Rozwiązania na takie i wiele innych problemów możemy znaleźć na Kongresie Kreatywnym.

Tak naprawdę, współczesne ambicje designerskie ogranicza jedynie wyobraźnia, gdyż mamy dostęp do wymarzonych narzędzi. Łatwość wymiany wiedzy i informacji dzięki internetowi, sztuczna inteligencja, a nawet możliwość odtwarzania doskonałości mechanizmów natury dzięki biomimetyce. Z takim zapleczem możemy zaprojektować produkty, usługi, a nawet całe przedsiębiorstwa tak, by były korzystne zarówno dla ludzi oraz biznesu, jak i planety.

W trakcie Kongresu Kreatywnego możemy wziąć udział w warsztacie w języku angielskim Jak stworzyć użyteczny produkt artystyczny. Zaplanowany jest również wykład połączony z dyskusją „Pokolenie przyszłości. O roli dialogu międzypokoleniowego”, podczas którego dowiemy się czy pokolenie „Z” zmieni nasz świat. Co więcej, na tym nie koniec. Szczegółowy plan warsztatów i wykładów możecie znaleźć na stronie Kongresu Kreatywnego Design Plus. 

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Unsplash

Kategorie
Okoliczności / Projektowanie / Warsztaty
Udostępnij