Wyjątkowy prezent walentynkowy z WWF

Walentynki co roku zalewają nas ilością propozycji na to, jak powiedzieć ukochanej osobie kocham cię. Nasza Redakcja  postanowiła dołączyć się do tego głosu, ponieważ odkryliśmy jak można w tym roku ukochać nie tylko lubą czy lubego, ale również naszych zwierzęcych towarzyszy. 

WWF daje nam do wyboru sześć wyjątkowych prezentów walentynkowych. Możemy wybrać jakie zwierzę adoptujemy, i któremu z nich podarujemy szansę na ochronę i przeżycie. Foka, ryś, wilk, tygrys lub niedźwiedź – możemy wybrać zwierzę najbliższe naszemu sercu. Stawka, o którą walczą zwierzęta jest wysoka, a miłość podobno jest bezcenna. Dlatego może w tym roku, zamiast cukrowego lizaka XXL w kształcie serca, podarujecie kochanej osobie nadzieję na lepszy świat. 

Często zdarza się nam zapominać, że kochać powinniśmy nie tylko siebie nawzajem, ale też to wszystko co nas otacza. Miłość to przecież tworzenie wspólnej rzeczywistości. Pięknie mówiła o tym Olga Tokarczuk w swojej Mowie Noblowskiej, przywołując do tablicy zapomnianą przez nas czułość.

„To czułość sprawia, że każdej rzeczy i osobie muszę przyjrzeć się z bliska. Czułość jest bowiem sztuką uosabiania, współodczuwania. Czułość personalizuje to wszystko do czego się odnosi, pozwala dać temu głos. Czułość jest tą najskromniejszą odmianą miłości. Czułość dostrzega między nami więzi, podobieństwa i tożsamości.”

Słowa: Redakcja

  • Fragment przemówienia Olgi Tokarczuk pochodzi z książki Czuły narrator 

Zdjęcia i grafika: WWF

Kategorie
Natura / Świadomość / Świat
Udostępnij