Wegańska restauracja Medimatic ETEN stawia na posiłek w szklarni

W Polsce od najbliższego poniedziałku otworzy się wiele restauracji i kolejnych przestrzeni publicznych. Każdy restaurator musi nauczyć się nowych obostrzeń. Zobaczcie, jak zrobiła to jedna restauracji w Amsterdamie serwująca roślinną kuchnię. Nas inspiruje.

Medimatic ETEN – właśnie tak nazywa się holenderska restauracja, która pokazuje, że dziś obostrzenia można przekuć nawet w atut. Miejsce serwujące wegańskie jedzenie wpadło na dość nietuzinkowy sposób serwowania dań. Postanowiono wybudować… szklarnię.

Przeszklona konstrukcja nie tylko zachęca klientów do wejścia do środka, ale i sprawia, że podawanie posiłku odbywa się w bardzo bezpieczny sposób. Kelnerzy i obsługa restauracji poddała się wdrożeniu nowych reguł: wyposażeniu siebie w należyty sprzęt higieniczny.

Mimo to, że już od 1 czerwca klienci tego miejsca będą mogli zjeść posiłek również w środku (zachowując odpowiednią ilość osób), to przyznacie, że konsumpcja w tak wyjątkowym miejscu może być czymś o wiele przyjemniejszym. Może ktoś w Polsce pójdzie szlakiem Medimatic? Jesteśmy przekonani, że już powstały wcześniej, albo są takie koncepcje.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Medimatic ETEN

Kategorie
Natura / Przestrzeń / Wnętrze
Udostępnij