Warto działać lokalnie! Przekonuje o tym Magazyn Dobra

Magazyn Dobra to sklep charytatywny prowadzony przez wolontariuszy Fundacji Magazyn Dobra, który skupia się na współpracy z organizacjami działającymi na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Na czym dokładnie polega ich praca?

W siedzibie przyjmowane są darowizny, a zysk z ich sprzedaży trafia do odpowiednich organizacji. Korzenie tej inicjatywy sięgają Wielkiej Brytanii, gdzie pierwszy charity shop został założony już w XIX wieku! Pomoc niesiona przez Magazynu Dobra to bez wątpienia filar ich ideologii, jednak nie koniec ich działalności. Sklepowi przyświeca również ideologia zero waste. W świecie pełnym przesytu chcą stać się głosem sprzeciwu wobec nadmiernej konsumpcji.

Jak czynić dobro na wiele sposobów?

1. Niezniszczone – zarówno nowe, jak i używane produkty – możecie przekazać bezpośrednio do Magazynu, który zajmie się ich sprzedażą. Zysk, pozostały po opłaceniu kosztów, trafi do beneficjentów Fundacji. Jeśli jesteście ciekawi, jakie przedmioty możecie przynieść, zajrzyjcie do zakładki Darczyńcy.

2. Równowaga to podstawa, dlatego po oddaniu zbędnych przedmiotów warto sprawdzić, czy Magazyn nie oferuje skarbów, które skradną Wasze serce. Vintage torebka, książka ulubionego autora, a może niespotykany obraz?

3. Zostań wolontariuszem!

A jeśli macie ochotę osobiście poznać ekipę działającą w Magazynie Dobra, wybierzcie się w najbliższy weekend na Targi Zero Waste, które odbywają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nas również tam nie zabraknie! Pamiętajcie, że robiąc przynajmniej jedną rzecz z tej listy, czynicie dobro.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Magazyn Dobra, Unsplash

Kategorie
Ekologia / Świadomość / Vintage
Udostępnij