Warsaw Cosmos Muzeum – lot w galaktykę

To miejsce wzbudziło naszą ciekawość, a dodatkowo chodzą pogłoski, że w weekendy możecie się natknąć na spore kolejki. Jeszcze nie byliśmy osobiście w tej przestrzeni, ale wszystko wskazuje, że warszawskie Cosmos Muzeum może zapewnić prawdziwy lot na orbitę.

W Warszawie na ul. Łuckiej 15 otworzono takie miejsce, gdzie przeniesiesz się na chwilę do świata… kosmicznego. Warszawskie Cosmos Muzeum stawia na rozbudzenie ciekawości odwiedzających. Jak? Zarówno za pomocą gry świateł, kolorów, jak i oczywiście wiedzy (Chociaż z tego co widzimy, to większość osób stawia w galerii na zrobienie sobie zdjęć. Kiedyś z pewnością sprawdzimy czy słusznie!). Właściciele przygotowali dla odwiedzających około 50 eksponatów. Jest więc co oglądać.

Zresztą, Cosmos Muzeum, to miejsce, które aż samo się prosi o uwiecznienie na fotografiach. W jego wnętrzu znajdziemy bowiem Infinity Mirror Room, przestrzeń, która wypełniona została tysiącem lusterek czy labirynt luster, wymagający wiele precyzji w jego przejściu. Dla lubiących żywe kolory nie zabraknie również pomieszczenia w iście pastelowym wydaniu. Millenial Pink, jak sama nazwa wskazuje, ma szansę przyciągnąć setki, jak nie tysiące millenialsów. Zarówno za pomocą kolorów, jak i balonów.

W wystroju muzeum zdecydowanie główną rolę grają żywe barwy i liczne złudzenia optyczne. Dodatkową atrakcją, która do nich nawiązuje jest tzw. pokój Amesa, w którym wielkość człowieka się zmienia. Czy jesteśmy ciekawi tego miejsca? No pewnie. Przyznajemy, że to ciekawe urozmaicenie warszawskich galerii sztuki współczesnych.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Warsaw Cosmos Muzeum

Kategorie
Miasto / Przestrzeń / Wnętrze
Udostępnij