„W ramach Sopotu” zapraszamy do fotograficznej podróży w przestrzeń i siebie

Kolejna gratka dla miłośników pięknych ujęć. Pozwólmy sobie na zachowanie kilku klatek w naszej głowie i przenieśmy się więc na wybrzeże, gdzie od 4 do 20 września potrwa festiwal „W ramach Sopotu”. Wydarzenie to zasługuje na szczególne wyróżnienie, ponieważ jego organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by przyjął swoją formułę mimo przeciwności losu. Kogo prac możecie się spodziewać?

 Tym razem organizatorzy festiwalu skupili się na szczególnym temacie. Pojęcie „przestrzeni” można bowiem interpretować bardzo różnie. Jedni z artystów mogą ją postrzegać jako podróż i przestrzeń wewnętrzną, podczas gdy drudzy ujmą w swoich pracach kadry konkretnych miejsc.

Podczas festiwalu nie zabraknie również rezydentów. Jedną z takich osób jest chociażby Marta Berens, której prace oddają hołd śladom rodzimych kultur. Wydaje nam się, że właśnie tym jest sztuka fotografii – klatką przenoszącą odbiorcę do świata twórcy. Wernisaż Marty Berens, Maksymiliana Rigamontiego, Piotra Zbierskiego i Macieja Stępińskiego odbędzie się już podczas dnia otwarcia, o 19:00 w Państwowej Galerii Sztuki.

Dalsze dni obfitować będą również w liczne wydarzenia towarzyszące. 10 września odbędzie się Wernisaż Sopockiej Szkoły Fotografii, 12 września nastąpi odsłonięcie fotopomnika Macieja Kosycarza, a w ostatni piątek festiwalu odbędzie się wystawa instagramersów. Jesteśmy bardzo ciekawi, co może nam pokazać. Tak więc… może i dla wielu z nas wakacje się skończyły, ale dobry czas by odwiedzić Sopot dopiero przed nami.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: W ramach Sopotu

Kategorie
Miasto / Okoliczności / Świat
Udostępnij