Twórz i ubieraj się powoli! Slow Fashion w Koneserze

W ten weekend zamienimy się w prawdziwych koneserów polskiej mody, zgodnej z nurtem slow. To już! Wielkimi krokami nadchodzi 14 edycja targów Slow Fashion, która zwiastuje premierowe kolekcje rodzimych twórców na nadchodzącą jesień i zimę. Centrum Praskie Koneser w Warszawie stanie się miejscem spotkań z najlepszymi polskimi projektantami mody, biżuterii, akcesoriów i dodatków już 5 i 6 października.

Hasło przyświecające targom? Nie kupuj więcej ubrań. Kupuj lepsze ubrania! Święto niezależnej polskiej mody i designu skupi ponad 230 twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Na odwiedzających targi Slow Fashion będą czekać starannie wyselekcjonowane marki, a zgodne z zasadą #KupujLepszeUbrania klienci będą mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria. Targom towarzyszyć będą również prelekcje dotyczące m.in. lepszej mody odpowiedzialnych wyborów i świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow. To niezwykle bliski nam klimat.

Wyżyj się twórczo

Na targach nie zabraknie również Warsztatowni. W tej części targów wystawione będą maszyny do szycia, na których będzie można uszyć z odzyskanych materiałów, a dodatkowo zrobić własne, autorskie nadruki na ubrania. Wianki na jesień? Czemu nie, w końcu dookoła piękna, złota roślinność. Florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia jesiennych wianków. Odbędą się również kreatywne warsztaty plastyczne dla najmłodszych z Wydawnictwem TASHKA. Uczestnicy pod okiem animatorów przygotują kukiełki Misia Miszy, a następnie zaaranżują scenki superbohaterskiego działania na rzecz naszej planety. Dzieci dowiedzą się jak segregować odpady i troszczyć się o środowisko.

Pomagać? Zawsze!

Podczas targów Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca tym razem będzie zbierała męską odzież biznesową, która zasili Bank Ubrań i pomoże jej zorganizować pilotażowy warsztat “W dobrym stylu do pierwszej pracy” również dla mężczyzn, podopiecznych Fundacji. Zgromadzone dzięki zbiórce ubrania będą wykorzystywane do przeprowadzenia warsztatu oraz będą wypożyczane młodym mężczyznom objętym Ogólnopolskim Programem Pomocy Pierwsza Praca.

Słowa: Redakcja

Źródło: Grupa Slow

Zdjęcia: Mateusz Stefanowicz

Kategorie
Moda / Okoliczności / Vintage
Udostępnij