Twórczyni literatury doceniona! Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk

Wiemy jak mało kto, że tworzenie tekstów literackich, to również rzemiosło. Ciężka, często wieloletnia praca, która wymaga precyzji i zaznajomienia z tematem, jak i wielu nieprzespanych nocy, by stworzyć dzieło idealne (albo bliskie perfekcji). Tym bardziej cieszy nas fakt, że laureatką w dziedzinie literatury za rok 2018 została Polka – Olga Tokarczuk.

Literackie Nagrody Nobla, to prestiżowe docenienie najlepszych Twórców. Osoby wyróżniające się wyjątkowym piórem otrzymują je od roku 1901, a do roku 2017 przyznano ich 114. Dziś dowiadujemy się o kolejnej z nich!

Co ważne, Olga Tokarczuk, która otrzymała literackiego Nobla, jest drugą (po Wisławie Szymborskiej) Polką, której przyznano tak prestiżową nagrodę. Myślicie, że Pani Olga Tokarczuk spodziewała się takiego wyróżnienia w roku 1993, gdy wydała swoją pierwszą książkę „Podróż ludzi Księgi”? Książki literatki z Sulechowa zostały wcześniej docenione na rynku polskim – za książkę „Księgi Jakubowe” oraz „Bieguni” Pani Olga otrzymała nagrodę Nikę o której wspominaliśmy kilka dni temu, w kontekście Pana Mariusza Szczygła. Zdolni Ci polscy twórcy.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Unsplash

Kategorie
Ludzie / Rzemiosło / Świat
Udostępnij