Twórczość prosto z berlińsko-nowojorskiej przestrzeni klubowej – „East” Svena Marquardta

Czy da się połączyć kulturę klubową ze sztuką? Projekt pochodzący z zachodu po raz kolejny pokazuje, że tak, a przestrzeń muzyczna może kolaborować bez problemu z fotografią. Poznajcie „East” – instalację audiowizualną, która zawita w listopadzie również w Poznaniu.

Instalacja stanowi efekt współpracy Prurienta i Svena Marquardta. Składa się z serii zdjęć East Side Girls, które wykonano na początku lat 80-tych. Projekt jest na tyle ciekawy, że zaangażowało się w jego produkcję wielu twórców. By wprowadzić widza w klimat Nowego Jorku i Berlina tamtych lat, muzyka została skomponowana przez Dominica Fernowa, a video zostało wyprodukowane przez kolektyw Pfadfinderei.

Jeśli ktoś z Was kojarzy klub Berghain, to wie, że kultura klubowa od zawsze rządziła się swoimi prawami. Nie ma w niej sztywnych reguł, co przełożyło się na wydźwięk i obraz całego projektu. Twórczość wprowadza widza w niedopowiedzianą historię, a każdy z odbiorców jest jego częścią.

Po wcześniejszym docenieniu wyróżniających się światłem i klimatem zdjęć Svena, postanowiono pójść o krok dalej. Projekt ma za zadanie połączyć swoich siły z Izbą Rzemieślniczą, by kultura klubowa mogła być bezpośrednio kojarzona z sztuką wizualną. Co możemy dodać? Tak trzymać. Mamy nadzieję, że widzimy się z Wami 9 listopada w TAMIE. To jedyna taka okazja w Polsce. Sami zobaczcie obok niektóre ze zdjęć Svena. Warto.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Sven Marquardt / mat. pras.

Kategorie
Okoliczności / Rzemiosło / Sztuka
Udostępnij