To ciężka czy lekka ta ekologia?

Myślicie, że trudno jest być bliżej natury? Niekoniecznie, gdy z pomocą przychodzą dobrzy ludzie i trafne inicjatywy. Organizatorka akcji Lekko Być Eko pokazuje, że wspólnie możemy troszczyć się o środowisko i wziąć odpowiedzialność za swoje otoczenie.

Dość tkwienia w tym samym sosie. Jak pokazują bezlitosne dane: zużywamy 5 trylionów torebek foliowych rocznie. To jest 160 000 na sekundę i 700 torebek na każdą osobę zamieszkującą tę planetę. Na szczęście możemy coś z tym zrobić.

Wystarczy trochę chęci i garść inspiracji, by zmienić stare nawyki oraz wyposażyć się w proste, przyjazne naturze rzeczy codziennego użytku. Akcja Lekko Być Eko, zapoczątkowana przez Alicję Nowak, to pomysł na sklep internetowy, w którym znajdziecie woreczki i akcesoria zero/less waste. Pomysł zapoczątkowany na portalu inicjatyw społecznych www.wspieram.to zachęca do wpłacania dowolnych datków na przedsięwzięcie. Dzięki temu asortyment sklepu będzie mógł się rozwijać o kolejne produkty.

Na dzień dzisiejszy na stronie Lekko Być Eko znajdziecie więc drewniane sztućce, metalowe słomki z czyścikiem i bardziej popularne już woreczki. Jakie są następne plany? Inicjatorka przedsięwzięcia chce rozszerzyć swój asortyment o nowe pozycje. Silikonowe, wielorazowe woreczki strunowe, przykrywki, które sprawdzą się w lodówce i silikonowe maty do pieczenia. Tak, możecie je myć w zmywarce!

Bardzo cieszy nas fakt, że pod uwagę wzięto również wprowadzenie bambusowych naczyń dla dzieci. Świat dzieci wypełniony jest plastikiem i jednorazowymi przekąskami – warto więc zakorzeniać w nich dobre wartości już od najmłodszych lat.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Redakcja

Kategorie
Ekologia / Natura / Świadomość
Udostępnij