Time Square wskazuje przyszłość architektury – domek ze śmieci

Na nowojorskim Time Square zaprezentowano w maju wyjątkową instalację, która została stworzona przez Fernando Mastrangelo. To inspirowany naturą i dzisiejszymi potrzebami społeczno-ekologicznymi prototyp domku odciążającego środowisko.

Bardzo spodobało nam się słowa „odciążać”. Mały Domek (org. nazwa projektu Tine House) ma za zadanie współgrać ze środowiskiem. Na jakie rozwiązania postawił więc projektant? Prace Fernanda od zawsze inspirowane były naturą i kwestiami związanymi ze zmianami klimatu. Również i ta instalacja zbudowana została z materiałów pochodzących z recyklingu, co na przestrzeni ostatnich miesięcy pokazuje, że jest to już tendencja, która (miejmy nadzieję) na stałe wkomponowuje się w ramy dzisiejszego świata architektury.

W niewielkiej instalacji zastosowano odważne kolory. Front budynku przyciągał do środka swoją czarną barwą i otaczającym go ogrodem, by odwiedzający mogli znaleźć we wnętrzu dodatkową wystawę. Postawiona w środku ekspozycja bezpośrednio łączyła się z założeniami projektanta – zwróceniem uwagi na problemy ekologiczne. Całość pokazywała, że XXI w. to czas, w którym należy postawić na projektowanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dobrze zacząć tydzień takimi wiadomościami.

Słowa: Redakcja

Źrodło: Fernando Manstrangelo

Zdjęcia: Fernando Manstrangelo

Kategorie
Projektowanie / Świadomość / Świat
Udostępnij