Święto kawy i herbaty! Rzemiosło dopełniające rozgrzewające napary

W sobotę, 19 października MYSIA3 już po raz piąty zaprosi na cykliczne wydarzenie „Święto kawy i herbaty”. Podczas jesiennej edycji zaplanowano liczne atrakcje między innymi spotkanie z Markiem Cecułą – twórcą Modus Design i kierownikiem artystycznym Ćmielów Design Studio.

Tematem przewodnim sobotniego spotkania będą dwie królowe: kawa i herbata! Ciężko się zdecydować, którą z nich cenimy bardziej. Podczas wydarzenia organizatorzy przypomną o konieczności zadbania o dobrej jakości ziarna i liście oraz precyzję parzenia (a o tym, jak dobrać wyjątkowe ziarno przeczytacie w naszym premierowym magazynie, gdzie obnażamy pracę zawodowego roastera). Odwiedzający poznają też nowe sposoby serwowania napojów.

Od pierwszej edycji na Święcie Kawy i Herbaty obecne są małe, autorskie studia ceramiczne. Ich unikatowe naczynia, to piękne dopełnienie sposobu parzenia. Jak grubo zmielić ziarno? Jak poznać czy woda ma odpowiednią temperaturę? Na te pytanie odpowiedzi można szukać na warsztatach Przelew od zera, które poprowadzi Konrad Konstantynowicz. Na Mysiej będzie też można wziąć udział w spotkaniu z Markiem Cecułą, twórcą założonej w 1976 roku marki Modus Design. Znakiem rozpoznawczym studia są tworzone od ponad 40 lat alternatywne propozycje w dziedzinie ceramiki użytkowej i dekoracyjnej. Ceramika projektowana przez Modus Design zachęca do codziennej celebracji posiłków oferując nowe możliwości aranżacji stołu. Od 2013 roku studio ściśle współpracuje z Polskimi Fabrykami Porcelany Ćmielówi Chodzież. Owocem tej kooperacji jest powstanie pracowni projektowej Ćmielów Design Studio, łączącej ponad dwustuletnie doświadczenie w produkcji porcelany stołowej Polskie Fabryki Porcelany z wrażliwością artystyczną współczesnych projektantów.

Słowa: Redakcja

Źródło: inf. pras. MYSIA3

Zdjęcia: mat. pras. MYSIA3

Kategorie
Kawa / Miasto / Okoliczności
Udostępnij