Sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia – Targi Zero Waste

Już w ten weekend, w Hali nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich mamy szanse poznać zero waste od podszewki. Czekają nas całodniowe panele dyskusyjne, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wykłady o redukcji odpadów w domu, pracy i podróży. To jedna z inicjatyw podejmowanych w czasie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska.

Nadrzędnym celem weekendowego spotkania jest edukacja, a wraz z nią promocja i upowszechnienie towarów i usług, które pomogą nam zredukować ilość wytwarzanych odpadów. Poznamy proste rozwiązania, które można wdrożyć od razu, by zminimalizować zużycie surowców. Organizatorzy zachęcają uczestników do udziału w konkursach z zero wastowymi nagrodami.

Jednak targi to przede wszystkim bogate grono ofert przedsiębiorców działających w branży. W tym przypadku będziemy mogli zapoznań się z całym wachlarzem produktów i usług zaprojektowanych z myślą o nieprodukowaniu lub wykorzystaniu w produkcji odpadów. Wszyscy wystawcy są zobowiązani do zadbania o zasoby przyrody i druk na materiałach z recyklingu. Dodatkowo, z uwagi na charakter wydarzenia nie pojawią się tam jednorazowe opakowania, za to będzie promowana idea współdzielenia, pożyczania i naprawiania. Targi Zero Waste to zielone wydarzenie, więc plan jest taki, by zmiany nawyków zacząć od siebie 11 i 12 października na MTP.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Targi Zero Waste, Mokolen. Len z Mokotowa

Kategorie
Ekologia / Okoliczności / Świadomość
Udostępnij