Solar. Zmysłowa moda na równi z edukacją

Unikatowość, edukacja i jakość – na rodzimym rynku nie wszystkie marki stawiają na takie wartości. Dziś opowiemy jednak o jednym z dużych, polskich brandów, marce Solar, która od lat wypracowuje powyższe cechy. Mało tego, robi to zarówno na poziomie odczuć wizualnych, jak i kształcąc przyszłe pokolenia projektantów.

Solar to marka, która wyznaje swoje wartości już od roku 1989 projektując ubrania, które swoim odszyciem i detalem prezentują nie tylko na jakość, ale i ponadczasowość. Od ponad trzech dekad istotne cechy marki pozostają niezmienne, a wszystko to sprawia, że klientki same kreują historię polskiej mody, a przy tym mają poczucie stabilizacji – niezmiennej jakości.

30/100

Jednak sama moda to nie wszystko. Przy okazji jubileuszu 30 lat istnienia marka Solar kolejny raz nawiązała współpracę z poznańskim Uniwersytetem Artystycznym, by wspólnie świętować wieloletni sukces, jak i 100lecie uczelni twórców. To zresztą nie pierwsze działanie Solar, która sprawia, że sztuka projektowania może, a nawet powinna, iść z edukacją za rękę. Partnersko. Warsztaty organizowane dla młodych projektantów, pasjonatów, które dają przestrzeń twórczą i możliwość przewidywania trendów, to jedynie nieliczne z działań, które zadziały się na przestrzeni ostatnich lat. Warto to dostrzec i włączyć się w międzypokoleniową dyskusję.

Wyjątkowa kolaboracja

W ubiegłym roku marka Solar wraz z wspomnianym UAP zorganizowały konkurs, do którego zaprosiły młodych twórców. Ich zadaniem było zaprojektowanie grafik na apaszki. 5 z nadesłanych wzorów zostało wprowadzonych do bieżącej kolekcji marki wiosna/lato 2020.

Jesteśmy świadomi, że dla młodych twórców taka nagroda stanowi duży krok w kierunku rozwoju. Zwyciężczynie? Spójrzcie na zdjęcia, gdzie przedstawiamy Wam projekty Klaudii Zabłockiej, Katarzyny Kubachy, Weroniki Bąk, Natalii Witasik i Natalii Adamczak, które weszły do kolekcji. Delikatne, jedwabne apaszki mają wymiary 54×54 cm.

Moda & Edukacja

Czy moda może iść na równi z edukacją? Co robić, by edukować przyszłych projektantów?

W przestrzeniach akademickich kiełkują niebanalne pomysły i dojrzewają awangardowe rozwiązania, dlatego tak chętnie współpracujemy ze studentami, młodymi projektantami i adeptami sztuki. Fascynuje nas świeże spojrzenie artystów na sztukę, która naturalnie współgra z modą. Solar od zawsze był otwarty na tego typu połączenia – Aleksandra Danel, wiceprezes zarządu.

Słowa: Malika Ledeman

Foto i video: Tatiana Pancewicz-Wysmyk, Karol Wysmyk

Set Design: Ania Szczęsna

Production: Warsaw Creatives

Kategorie
Moda / Projektowanie / Rzeczy
Udostępnij