Selo. Miłość do natury, malarstwa i prostoty życia

Na początku był rysunek, potem przyszła fotografia, przyniosła malowanie światłem na kliszy. Z czasem malowanie wymknęło się spod kontroli i poszło swoją drogą, jak wszystko co wolne. Poznajcie Agatę tworzącą Selo.

Selo jest wynikiem wielu miłości, miłości do malarstwa, do natury, do wnętrz. Agata wybiera tkaninę, która powstała w małych zakładach rzemieślniczych, w zgodzie z naturą, w poszanowaniu dla ludzi. Przenosi na nią obrazy, pamiątki krajobrazów i urywki wspomnień. Używa wyłącznie farb, które są w 100% pochodzenia roślinnego, barwników starannie pozyskiwanych w Indiach, w małych rodzinnych pracowniach, w których wiedza i szacunek dla natury przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Często też sama przygotowuje barwniki do tkanin.

Oddaję w Wasze ręce prace, artystyczne ekspresje celebrujące przytulny minimalizm. – opowiada artystka

Wyjątkowość tkanin

Ręcznie barwione i malowane makaty, abażury do lamp oraz narzuty. Każda z nich jest inna, przez co każda wyjątkowa. Wszystkie swoje prace artystka prezentuję na instagramie. Tam też zapraszamy do kontaktu do nią.

Simple as the feels!

Zaczęło zajmować nie tylko kliszę w aparacie, ale i papier, deskę, blejtram aż wreszcie tkaninę. I tak istnieją wszystkie te narzędzia, współgrają, czasem się przenikają dając niezmiennie jedno – radość tworzenia. Mam na imię Agata, a to jest Selo. Radość tworzenia zamknięta w radości dzielenia się. – tak Agata wspomina swoje początki

Less but better – w każdym aspekcie. Prostota życia spotyka się z pięknem przyrody, a pierwszym dobrym miejscem aby zacząć jest nasz własny dom. SELO. SIMPLE AS IT FEELS

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Selo

 

Kategorie
Natura / Projektowanie / Rzeczy
Udostępnij