Responsible Fashion Awards 2019 – konkurs promujący modowy CSR

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru (MSKPU) wychodzi naprzeciw twórcom mody etycznej. Już od 30 czerwca do 18 września możecie zgłosić się do konkursu, który idąc w duchu slow wziął na tapet promocję zrównoważonego projektowania ubioru.

Konkurs ogłoszony przez warszawską szkołę, to okazja do pokazania swoich projektów przed szerszą publicznością, ponieważ mogą do niego przystąpić osoby niezwiązani zawodowo z branżą modową. Jeśli więc płynie w Tobie krew odpowiedzialnego projektanta – zdecydowanie warto spróbować. Szczególnie, że nagrody przewidują dla zwycięzców stypendia finansowe, kursy branżowe oraz prezentację kolekcji na Pokazie Dyplomowym MSKPU 2020.

By wziąć udział w konkursie uczestnik musi zacząć od wysłania od 6 do 10 projektów swoich ubiorów całych sylwetek. Organizatorzy, wraz z partnerem merytorycznym LPP (cieszymy się, że wielkie marki chcą brać udział w takich inicjatywach i stoją frontem do potrzeb konsumentów), nie określili jednak czy mają to być sylwetki damskie czy męskie. Zostawiają więc uczestnikom pełną dowolność w kontekście kreacji. Na stronie MSKPU znajdziecie za to katalog próbek eko i dokładny regulamin, który krok po kroku objaśni Wam zasady wzięcia udziału w konkursie. By Was zachęcić – piękne zdjęcia od Karoliny Grzelak.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Karolina Grzelak

Kategorie
Moda / Okoliczności / Projektowanie
Udostępnij