Rany, w końcu możemy mieć pognieciony obrus!

Uwielbiamy tę środę. Dziś obchodzimy bowiem Światowy Dzień Środowiska. To nie wszystko. 5 czerwca Stowarzyszenie EkoLubelszczyzna zainicjował akcję #niewyprasowani. My to kupujemy.

Posiadacie w swoim domu deskę do prasowania? A może chociaż żelazko, którego używacie odświętnie na blacie w kuchni (wersja studencka)? Z okazji kolejnych obchodów Światowego Dnia Środowiska, który po raz pierwszy został zainicjowany przez ONZ w roku 1972 roku, warto pomyśleć, ile energii w ciągu roku zużywa przeciętne gospodarstwo domowe na prostą, codzienną czynność – prasowanie.

Według WWF, które przyłączyło się do akcji Dzień Bez Prasowania, energia ta wynosi aż 130 kWh. Organizatorzy akcji #niewyprasowani zachęcają, by chociaż w ten dzień ograniczyć zużycie deski do prasowania i wyjść z domu bez jej użycia. Spójrzmy prawdzie w oczy – nikomu przysłowiowy włos z głowy nie spadnie. W zamian zaś ograniczymy zużycie energii elektrycznej i roczny koszt prasowania, który w ciągu roku wynosi w Polsce ponad 970 mln złotych.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Dominika Figlarek

Scenografia: Julia Sidorowicz

Źródło: WWF Polska, Stowarzyszenie EkoLubelszczyzna

Kategorie
Ekologia / Świadomość / Świat
Udostępnij