PURE DESIGN CONTEST by Wooden Story –  „Miejsce dziecka w przestrzeni publicznej”

Zwracamy Waszą uwagę, drodzy czytelnicy, w stronę szansy na stworzenie czegoś wyjątkowego. Wiosna przynosi nam nie tylko cieplejsze podmuchy wiatru i dłuższe dni, ale również nowe okazje i inspiracje. Chcemy Wam dziś opowiedzieć o konkursie PURE DESIGN CONTEST by Wooden Story –  „Miejsce dziecka w przestrzeni publicznej”. Jest to pierwsza edycja konkursu stworzonego z myślą o utalentowanych twórcach, którzy chcieliby pokazać swoje pomysły i umiejętności szerszej publiczności. Jeśli jesteście ciekawi, co to za wydarzenie, oraz jak można wziąć w nim udział, zapoznajcie się z poniższymi informacjami. 

Tematem pierwszej edycji jest „Miejsce dziecka w przestrzeni publicznej” a zadaniem zaprojektowanie integracyjnych – stolika i krzesła, które mogłyby stanąć w hotelach, bankach, urzędach miejskich, wszędzie, gdzie czasami jesteśmy zmuszeni zabrać ze sobą dziecko a obiektyte, ze względu na swoje przeznaczenie, nie są miejscem projektowanym z myślą o najmłodszych. Projekty mebli powinny być odpowiednie dla dziecka w wieku od 3 do 8 lat, w tym dzieci z niepełnosprawnościami, sensorycznymi lub ruchowymi lub obiema. 

Projekt powinien odzwierciedlać pomysł na miejsce bezpieczne i wygodne, przyjazną przestrzeń dla dziecka. Zapewnić najmłodszym możliwość przyjemnego spędzenia czasu, dać im poczucie oswojenia przestrzeni – mówi Gosia Borowy, inicjatorka konkursu.

Zwycięski projekt będzie głównym elementem przestrzeni Wooden Story na międzynarodowych targach designu „Maison&Objet Paris” w sezonie 2021/2022. Laureaci otrzymają również nagrodę pieniężną. Zwycięzców poznamy w sierpniu. Laureatów wyłoni jury w składzie: Bovska – autorka tekstów, kompozytorka, performerka a także ilustratorka i graficzka; dr Paweł Mikosz, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki na Wydziale Form Przemysłowych w Krakowie; Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival; Bartosz Mucha, projektant, artysta, wykładowca, twórca POOREX design studio oraz  Christian Watson, projektant, grafik, założyciel studio 1924.us, Luca Fois, dyrektor Międzynarodowego Master in Design for Kids & Toys na Politechnice w Mediolanie. 

Laureat I miejsca PURE DESIGN CONTEST by Wooden Story zostanie zaproszony do udziału w międzynarodowych targach designu „Maison & Objet” w Paryżu, gdzie osobiście na stoisku Wooden Story, zaprezentuje swój projekt. Organizator pokrywa koszty wyjazdu laureata do kwoty 10 000zł. Laureat I miejsca otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych. Z kolei laureat II miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6000 złotych, a prototyp jego projektu zostanie zaprezentowany na specjalnym podium na targach Formex w Sztokholmie. Osoba, która zajmie III miejsce otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 4000 złotych, a prototyp jej projektu będzie pokazany na specjalnym podium na targach CIFF w Kopenhadze. 

Słowa: Redakcja, z wykorzystaniem materiałów prasowych Wooden Story

Zdjęcia: Wooden Story

Kategorie
Okoliczności / Projektowanie / Rzemiosło / Sztuka
Udostępnij