Przynieś do domu roślinę w zamian za zużyty smartfon

Magazynujemy w domach ponad 4 miliony niepotrzebnych telefonów komórkowych. W odpowiedzi na ten problem Samsung organizuje akcję wymiany starych smartfonów i tabletów na… rośliny! Wspomniany sprzęt na zasadzie wymiany możemy oddawać do punktów Samsung w Warszawie, Poznaniu i Katowicach od 23 do 26 października. 

Oprócz tej proekologicznej akcji zachęcającej do trzymania w domu roślin zamiast elektrośmieci jeden z liderów rynku urządzeń elektronicznych próbuje uświadamiać Polaków o problemie. Z badań wynika, że mniej niż połowa badanych ma jakąkolwiek wiedzę na temat elektrośmieci, a jedynie co czwarty respondent wie, gdzie znajduje się punkt odbioru elektroodpadów. Jednocześnie wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowy recykling elektrośmieci to kwestia, która wywiera realny wpływ na środowisko. 

Punkty zbiórki elektroodpadów i stanowisko Samsung Polska dotyczące tej kwestii znajdziecie na stronie Samsung News. Znajdziecie tam również również odnośnik do raportu ElektroEko, największej organizacji zajmującej się odzyskiem sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce. Polecamy zapoznać się z działaniami organizacji i wziąć udział w akcji wietrzenia szaf z elektroodpadów.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Unsplash

 

Kategorie
Ekologia / Okoliczności / Świadomość
Udostępnij