Projektowanie holistyczne? Oto poddana renowacji kawalerka Line

W odpowiedzi na ogromne ilości odpadów podczas tradycyjnych remontów, Karolina Golińska postanowiła zmienić swoje podejście do projektowania wnętrz. Obserwacja rynku i analiza wpływu używanych materiałów na zdrowie i samopoczucie przeważyły szale. Tak biuro projektowe Line prowadzone przez Karolinę stworzyło kawalerkę, w której udowadniają, że można zdrowiej, naturalniej i less waste. Co znaczy świadome projektowanie możecie wywnioskować z zabiegów, które zostały zastosowane podczas flagowego remontu.

Pierwszą i ważną sprawą była renowacja posadzki zamiast jest wymiany. Wystarczyło uzupełnić kilka ubytków i ponownie zabezpieczyć drewno, a obyło się bez wyrzucania całości w imię nowych desek. Podobny zabieg uratował przed wysypiskiem krzesło, które też zostało odnowione. Z niewykorzystanych elementów mebli i odpadów remontowych stworzone zostały dekoracje, jak na przykład podstawki pod świeczki.

Zastosowanie tych samych materiałów pomogło zminimalizować odpady prawie do zera. Blaty kuchenne, parapet, ławka balkonowa i półka – wszystko wykonane z drewna, a architekt wyliczyła wymiary w taki sposób, że pozostał jedynie niewielki kawałek, który później wykorzystał stolarz. Całe wnętrze składa się z naturalnych materiałów, jest estetyczne i spójne, ale przede wszystkim przyjemne dla człowieka. Lubimy takie projekty!

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Line

Kategorie
Ekologia / Przestrzeń / Wnętrze
Udostępnij