Print! Targi Rzeczy Ładnych w bliskim nam temacie

Już jutro, bo od 5 września, rozpocznie się kolejna edycja wydarzenia poświęconego naszemu rodzimemu rzemiosłu. Targi Rzeczy Ładnych, które odbędą się w Centrum Praskim Koneser, skupią się tym razem na plakatach, ilustracji i każdej rzeczy związanej z drukiem. Gratka dla miłośników pięknych przedmiotów.

 Podczas weekendowego wydarzenia (targi potrwają od soboty do niedzieli) spodziewać się możecie nie tylko oryginalnych sitodruków czy prac najlepszych, polskich artystów. Przyszykujcie się również na zapoznanie się z klasykami polskiego plakatu. Podczas wydarzenia odbędzie się premiera wystawy „Elementarz Polskiej Kultury” – 11 młodych ilustratorów, którzy zaprezentują 44 plakaty reprezentujące dzieła polskiej kultury z wszystkich dziedzin.

Ponownie nie zabraknie również wrażeń dla miłośników fotografii. Organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych po raz kolejny zaprosili do współpracy Instytut Fotografii Fort. Cel? Propagowanie młodych twórców, którzy już dziś chcą wyrazić siebie poprzez zdjęcia. Projekty trafiające do IFF są dokładnie selekcjonowane i wydawane w małych nakładach. Jeśli więc chcielibyście wzbogacić swoje wnętrze o nowe fotografie, to nie możecie obrać lepszej drogi niż na TRZŁ.

Jak wspomnieliśmy, szeroko pojętych ilustratorów i ilustratorek z pewnością nie zabraknie. Warta uwagi jest chociażby Basia Flores, której plakat w roku 2018 zdobył pierwsze miejsce w międzynarodowym, krakowskim konkursie. Prace jej można oglądać nie tylko w Polsce, ale i na wystawach w Londynie czy Tokyo. Zaciekawiła nas również Beata Rojek Oddys. Jej prace są w pewnym sensie nieco psychodeliczne, dają do myślenia, co sprawia, że zatrzymują na dłuższą chwilę.

A Wy? Przystaniecie na moment w Koneserze?

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Basia Flores, Targi Rzeczy Ładnych, Beata Rojek Oddys

Kategorie
Miasto / Okoliczności / Rzemiosło
Udostępnij