Pozycja obowiązkowa: „Sęk w tym” Katarzyny Sawko, by rozpocząć stolarską przygodę

Cieszymy się, że wydano tę książkę. Jest to zresztą zacna, prosta w przekazie kontynuacja „Wióry lecą” autorstwa Katarzyny Sawko. My zaś jesteśmy dumnym patronem publikacji o stolarstwie dla początkujących. Dobrze – lektura trafiła w nasze ręce akurat podczas urządzania mieszkania.

Katarzyny Sawko nie trzeba chyba ponownie przedstawiać osobom zainteresowanym stolarskim światem. Autorka pozycji wydawnictwa Buchmann, założycielka autorskiego projektu „Wióry lecą”, ma na swoim koncie chyba tysiące warsztatów, które wraz ze swoim mężem przeprowadzili w całej Polsce.

W książce, którą tym razem przygotowała dla Was autorka, znajdziecie opis tego, jak wygląda „życie w stolarni”. Tak, życie, ponieważ prowadzenie własnego warsztatu wiąże się z całodniową pracą i zaangażowaniem. Z pewnością również z pasją. „Sęk w tym” opowie Wam więc nie tylko o dniach upływających na pracy z drewnem, ale i zachęci Was do rozpoczęcia własnej przygody. Autorka zaprasza do majsterkowania za sprawą konkretnych recept DIY, jak zrobić coś samemu. Dowiecie się więc jak zrobić prosty stolik nocny, ogrodowy, a nawet piaskownicę.

Co ciekawe, Kasia Sawko jest z wykształcenia lingwistką. Aktywnie wspiera liczne działania kulturowe i chętnie dzieli się swoją widzą nie tylko z zakresu stolarki, ale i animacji kultury. Jak więc widać można się zarazić stolarstwem nawet, gdy nie jest to nasze jedyne, zawodowe zajęcia.

Słowa: Malika Ledeman

Zdjęcia: „Sęk w tym”

Kategorie
Ludzie / Natura / Rzemiosło
Udostępnij