Poznańska Mapa Designu – otwieramy ponad 40 pracowni rzemieślniczych i instytucji kultury

Takiej mapy jeszcze nie było. Podczas trwania Areny Design – poznańskiego, a w zasadzie ogólnopolskiego święta polskiego wzornictwa mamy przyjemność objęcia patronatem medialnym Poznańskiej Mapy Designu, która na 7 dni otworzy przed Wami pracownie licznych twórców-rzemieślników. Dlaczego to wyjątkowe wydarzenie?

Jesteśmy podekscytowani faktem, że powstają oddolne, lokalne inicjatywy, które mają na celu promowanie polskich twórców. Nie chodzi jednak o czysty marketing, a raczej o dosłowne przybliżenie pracy rzemieślników i ukazanie ich warsztatów od przysłowiowej podszewki.

Właśnie dlatego do projektu Poznańska Mapa Desingu zaproszono ponad 40 pracowni artystycznych, warsztatów i instytucji kultury, które w dniach od 24 lutego do 1 marca zostaną otwarte po to, by mogła je odwiedzić szersza publiczność. Każdy z Was. Jeśli więc zawsze chcieliście podpatrzeć, jak wygląda profesjonalna pracownia ceramiczna, warsztat projektanta odzieży czy biżuterii, to dni te stanowią idealny czas, by zadać wszystkie nurtujące Was pytania. Mało tego, w poznańskiej Mapie Designu poza opisami miejsc (i ich adresami oraz godzinami otwarcia) znajdziecie również informacje o wydarzeniach towarzyszących np. warsztatach czy seansach. Nie zabraknie też lekcji z dobrze wypalonej kawki, jak zawsze, bo do inicjatywy zgłosiło się kilka klimatycznych kawiarni.

Kogo zapraszamy na to wydarzenie? Spacer jest idealny dla wszystkich miłośników rzemiosła, twórców, ale i osób, które chcą dopiero zasmakować przygody ze sztuką. Już teraz wyjawimy Wam, że na kartach poznańskiej mapy znajdziecie m.in. zaprzyjaźnioną pracownię Bakcyl, Muzeum Sztuk Użytkowych, kawiarnię UNO czy ro_ślinka, imprm studio, Hadaki, marki biżuteryjne: zoża czy Savvy i oczywiście… MONĘ, czyli miejsce naszej redakcji. Wpadnijcie odwiedzić nas w naszych skromnych progach.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Redakcja, Poznańska Mapa Designu

Kategorie
Miasto / Okoliczności / Rzemiosło
Udostępnij