Portfolio is dead? Projektanci w Warszawie, Śliwka od kuchni

Co jest wizytówką współczesnego projektanta? Czy portfolio, które w wizualny sposób odzwierciedla charakter twórcy i jego dzieł? Pytań jest wiele, a na wszystkie możecie znaleźć odpowiedź podczas European Design Festival. Polskiego akcentu oczywiście nie zabraknie.

Nie wierzymy w zabobony. Trzynaście to zdecydowanie szczęśliwa liczba. Tegoroczna, trzynasta właśnie, edycja EDF odbędzie się w Warszawie już od 6 do 9 czerwca. Stolica Polski na kilka dni zamieni się w centrum projektowania graficznego, a wszystko za sprawą dziesiątek prelegentów konferencji Element Talks, wystaw i warsztatów.

Hasło przewodnie Portfolio is Dead w dokładny sposób przyjrzy się zagadnieniu portfolio przez pryzmat budowania wizytówki projektanta. Co w dzisiejszych czasach jest najważniejsze? Polscy oraz zagraniczni praktycy pomówią o przyszłości branży kreatywnej i budowaniu własnej marki. Również w kontekście grafiki użytkowej, która kształtuje wizję polskiej rzeczywistości.

Polskie projekty, polscy projektanci

Właśnie. W ramach wydarzeń towarzyszących (od 6 do 16 czerwca) w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się wystawa dorobku Karola Śliwki – jednego z najwybitniejszych, polskich projektantów grafiki. Jego plakaty, znaczki pocztowe i opakowania nie tylko kształtowały polską codzienność, ale i ukazują realia świata twórców od kuchni. Wystawa to wyjątkowa okazja, by zobaczyć obiekty pochodzące z pracowni projektanta. Jakimi technikami i materiałami posługiwał się ceniony, polski twórca? Zboczcie z drogi, by wstąpić do Pałacu.

Czy druk to chleb z masłem?

Drugim wydarzeniem, które wzbudza nasze zainteresowanie jest wystawa najlepszych, polskich publikacji Print Control. Uwierzcie nam, wiemy co mówimy – projektowanie rzeczy przeznaczonych do druku wcale nie jest takie proste. Wręcz przeciwnie, chylimy czoła każdej osobie, która zajmuje się składem DTP i przygotowaniem materiału do drukarni. Wśród 150 najlepszych publikacji znajdą się albumy, ziny i photobooki. Wszystko to za sprawą Pani Magdaleny Heliasz – autorki rocznika Print Control.

Zainteresowani? Więcej szczegółów poznacie na stronie: www.elementtalks.com

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Print Control

Prace: Karol Śliwka

Kategorie
Okoliczności / Projektowanie / Rzemiosło
Udostępnij