Polskie kosmetyki DIY z kawowych odpadów – ETNO i Organique!

Kawy nigdy dość, tak uważamy. A jak dojdzie do tego aspekt zapachu, polskiego produktu i kosmetyku, który może mieć drogocenny wpływ na Twoje ciało – jesteśmy w niebie. Kilka dni temu do sprzedaży trafiły zestawy kawy od Etno Cafe i kosmetycznej marki Organique, które pozwalają samodzielnie stworzyć peeling na bazie fusów kawowych.

Kolaboracja obu firm zaowocowała produktem składającym się z fusów kawowych, specjalnie dobranych olejków i glinki. Ich odpowiednie zmieszanie pozwoli Wam na samodzielne przyrządzenie kosmetyków w domu, a dodatkowo przyczynienia się do ideologii szerzonej przez obie marki. Jakiej?

Właściciele sieci kawiarni nie ukrywają, że rok 2019 stanowi dla Etno Cafe czas budowania całego ekosystemu kawowego. Zakłada on koncepcję obiegu zamkniętego, gdzie nic się nie marnuje. Wprowadzono więc już do kawiarni biodegradowalne opakowania, ekologiczny papier i oczywiście zniżki dla osób, które przyjdą z własnym kubkiem.

W duchu „idei niemarnowania” firmy zaprezentowały ostatnio glicerynowe mydło z dodatkiem łuski srebrzystej ziarna kawowego. W czasie wypału kawy łuska srebrzysta samoistnie oddziela się od ziarna kawy, trafiając do specjalnego pojemnika. Zazwyczaj traktowana jest jako odpad, ale okazało się, że potrafi nadać mydłu piękny aromat i funkcje wygładzające.

Co więcej? Już teraz znajdziecie na półkach wspomniany peeling do samodzielnego przygotowania w domu. Przyznamy, że zdarzało nam się już samodzielnie kombinować z przyrządzaniem takich receptur, ale tu dostaniecie dokładną instrukcję: krok po kroku. Może warto więc zdecydować się na zaproponowany przez marki zestaw, w którego skład wchodzi kawa od Etno Cafe, glinka i olejek eteryczny. Pozwoli to na samodzielne przygotowanie peelingu do ust, stóp i całego ciała.  Warto dodać sobie odrobinę kawowej energii w te pierwsze, wrześniowe dni.

Słowa: Redakcja

Źródło: Materiały prasowe

Zdjęcia: Etno Cafe

Kategorie
DIY / Kawa / Świadomość
Udostępnij