Podróż szlakiem polskiego plecionkarstwa 

„KOSZE – opowieści o podróży plecionkarskim szlakiem Wisły”  to reportaż, który zabiera nas w podróż po świecie rzemiosła, pachnącego wikliną i słomą. Przenosimy się do światów, w których cierpliwa praca spotyka się z naturą i pozwala na głębsze odczuwanie w czasie codziennych czynności. 

Autorką reportażu jest Serfenta z Cieszyna, która od 13 lat bada tajemnice plecionkarstwa. Przekazuje nam zgromadzone opowieści, okoliczności, wiedzę i historie, dzięki którym możemy stać się uważnymi obserwatorami świata, który istnieje i ma się dobrze. Jednak żeby go odkryć musimy zjechać z głównej drogi, zanurzyć się w naturę i otworzyć na to co nowe. 

Książka wypełniona jest nie tylko historiami, ale również pięknymi zdjęciami, które pozwalają poczuć zapach schnącej na słońcu wikliny. Zawiera też płytę z nagraniami audio. Książkę znajdziecie w www.sklep.serfenta.pl

„Wyjątkowa książka. Jednak zwabionych urodą zdjęć stanowczo napominam: ta książka nie jest albumem do oglądania. Bo to się czyta – i to jak! Słodko – gorzki dziennik z podróży cechuje rzetelność badacza, dociekliwość detektywa, szacunek dla ludzkich losów, ale też niemała dawka poczucia humoru. Ponieważ opowieści o plecionkarzach pokazują Polskę, do której zwyczajnie już nie dojeżdżamy, tym bardziej trzeba dziękować Serfencie, że nas w tę podróż zabrała. I że nie była to podróż ostatnia.” – mówi Ewa Gołębiowska, recenzentka książki i dyrektorka Zamku Cieszyn. 

Słowa: Weronika Zajkowska 

Strona: http://www.sklep.serfenta.pl

 

Kategorie
Książki / Natura / Rzeczy / Rzemiosło
Udostępnij