Papier do szycia a może ananas? Awareness stawia na włókna roślinne

Mamy dla Was ostatnie podmuchy lata. My dzięki nim nabraliśmy wiary w świat mody odpowiedzialnej. Poznajcie edytorial Kamili Blaszkiewicz, która w swojej najnowszej serii fotografii zatytułowanej Awareness” stawia na nowe, mało znane dotychczas rozwiązania. Okazuje się bowiem, że nie trzeba stawiać na materiały krzywdzące zwierzęta, by stworzyć zachwycające stylizację do sesji.

Kolekcja „Awareness” to opozycja do mody tradycyjnej. Projekty wykonane są z alternatywnych rozwiązań w postaci nowoczesnych włókien roślinnych. W kolekcji pojawia się miedzy innymi skóra z ananasa – Piñatex czy elastyczny papier do szycia. Kolory nawiązują do krajobrazu późnego lata.

Barwy nie są już tak nasycone jak wiosną, a wypalona długotrwałym słońcem roślinność powoduje ze dominują kolory pustynne, stonowane zielenie i delikatne brązy. Łagodną kolorystykę przełamują autorskie druki roślinne, wykonane metodą ekologiczną. Według projektantki moda wykluczająca krzywdę zwierząt jest równie ekskluzywna i zachwycająca a ponadto ma wpływ na kształtowanie świadomości konsumentów oraz lepszych warunków życia dla przyszłych pokoleń.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Kamila Blaszkiewicz

Kategorie
Ludzie / Natura / Projektowanie
Udostępnij