Otaczaj się pięknem – Targi Rzeczy Ładnych

Na styku listopada i grudnia w Praskim Centrum Koneser w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Targów Rzeczy Ładnych. Zainteresowanie zimowym spotkaniem było w tym roku wyjątkowo duże, zgłosiło się bowiem 530 wystawców, z czego organizatorzy wybrali 254. Marki i twórcy, których spotkamy podczas targów to różnorodne i oryginalne grono reprezentujące świetną jakość. Zdradzamy, co nas czeka 30 listopada i 1 grudnia.

Targi podzielone zostaną na trzy wyjątkowe przestrzenie. Laboratorium, największa z trójki ugości nas poszczególnymi strefami tematycznymi. Razem znajdzie się tam 160 reprezentantów polskiego designu pracujących w dziedzinach takich jak: meble, lampy, ceramika i szkło, vintage, tekstylia, artykuły dla dzieci, wellness, akcesoria i rośliny. Te ostatnie, ze względu na większą niż kiedykolwiek wcześniej własną strefę, staną się ozdobą tegorocznych targów z kwiatami, roślinami zielonymi i akcesoriami do domu. W strefie wellness natomiast znajdziemy wiele produktów ekologicznych. 

Czeka nas aż 77 debiutów na Targach Rzeczy Ładnych, a wśród nich takie legendy projektowania jak Manufaktura Bolesławiec czy Swarzędz Home! To pierwsza edycja, podczas której pojawi się kolektyw Nów. Nowe Rzemiosło, który zrzesza projektantów interpretujących tradycyjne techniki rzemieślnicze w nowoczesny sposób. Obok debiutantów wystawią się również marki odnoszące międzynarodowe sukcesy takie jak FOONKA i ÅOOMI STUDIO, zajmujące się kolejno tekstyliami i ceramiką. 

W Butelkowni umieszczona zostanie strefa plakatów, ilustracji i druku – TRŁ Print. Zaprezentuje się tam ponad 60 najciekawszych plakacistów, ilustratorów oraz projektantów, a wśród nich ekipa Polskich Zakładów Ilustratorskich. Nowością tej edycji będzie strefa mody, dodatków i stylu życia. Znajdzie się w niej ponad 30 wyselekcjonowanych marek i projektantów, min. znakomita marka odzieżowa NAGO, czy marka Sirene Eyewear oferująca oryginalne projekty oprawek do okularów. Zgodnie z tradycją, targom będą towarzyszyły wystawy i wydarzenia specjalne. W tym roku odbędzie się między innymi znakomita wystawa Przytul Polskę, zachęcająca dzieci i dorosłych do zastanowienia czym jest nowoczesny patriotyzm.

Słowa: Redakcja

Źródła: mat. prasowe/ TRŁ

Zdjęcia: TRŁ, ÅOOMI STUDIO

Kategorie
Okoliczności / Projektowanie / Rzeczy
Udostępnij