Odpowiedzialność – słowo klucz świata archi. Czas na Element Urban Talks!

2 dni wykładów i spotkań z projektantami z całego świata, warsztaty i spacery architektoniczne. Element Urban Talks wraca z 3. edycją do Krakowa na przełomie listopada i grudnia. A my? Oczywiście nie możemy przegapić takiego wydarzenia. W końcu tematem jest: Odpowiedzialność.

Już od 29.11 do 1.12 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie międzynarodowe grono architektów, projektantów przestrzeni i aktywistów będzie rozmawiać o projektowaniu odpowiadającym na potrzeby współczesnego świata. Element Urban Talks to wyjątkowa konferencja łącząca architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu, samorządowców i aktywistów miejskich. Uczestnicy i goście będą dyskutować o projektowaniu w dobie wyzwań społecznych, o języku architektury jako narzędziu opowiadania o przyszłości. Przede wszystkim jednak, podejmowane na konferencji tematy dotyczyć będą przekuwania architektonicznych wizji na rzeczywiste działania, które realnie tu i teraz mogą pomóc w rozwiązywaniu globalnych i lokalnych problemów.

Świat pełen zmian

Dynamiczne zmiany na świecie sprawiają, że miasta znajdują się w ciągłych procesach transformacji, a wraz z nimi wszystkie czynniki, jakie na miasto wpływają. W obliczu toczących się przemian podejmowane dziś przez architektów decyzje kształtują nie tylko dzisiejszą codzienność ale i świat jutra.

To dlatego hasłem przewodnim tegorocznej edycji Element Urban Talks jest Odpowiedzialność. Poczucie odpowiedzialności związane z myśleniem o środowisku, ludziach i ich otoczeniu powinno towarzyszyć architektom od pomysłu, aż po ich realizację, na każdym etapie projektowania. Zaproszeni na konferencję goście i prelegenci to starannie wybrani liderzy opinii, silne osobowości, dla których odpowiedzialność jest najważniejszym priorytetem.

Od wizjonerskich idei po praktyczne rozwiązania

Główną osią programu są wykłady rozłożone na dwie sceny. Na scenie głównej architekci podzielą się śmiałymi ideami i wizjonerskimi projektami. Na scenie eksperckiej omówione zostaną konkretne projekty i rozwiązania. Program wykładów uzupełniony zostanie spacerami architektonicznymi po miejscach niedostępnych na co dzień oraz warsztatami rozwijającymi umiejętności, które są dziś niezbędne w zawodzie architekta, wśród nich kompetencje biznesowe, społeczne i warsztatowe.

Bilety? Znajdziecie je tu: KLIK

Słowa: Redakcja / mat. pras.

Zdjęcia: Element Urban Talks

Kategorie
Okoliczności / Projektowanie / Wnętrze
Udostępnij