Malika i Maciej. Założyciele marki Kraft też są twórcami. Małej idei. Pomysłu, który po latach pracy w branży wydawniczej wykiełkował z zamiłowania do papieru, inspirujących historii i rzemieślników tworzących z duszą. Trudno określić moment, w którym do kolejnej filiżanki porannej kawy dołączyły przyjaźń i… decyzja o stworzeniu przestrzeni ludzi świadomych, którym bliskie jest życie w zgodzie z naturą.

Czasem myślimy, że Kraft jest jak roślina. Chcemy ją podlewać, by rosła i niosła wiedzę o polskich twórcach, ich doświadczeniu oraz możliwościach wykorzystania poszczególnych surowców. Wierzymy też, że codzienna pielęgnacja sadzonki zaowocuje wartościami związanymi ze zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialną modą. Kto wie, może świadoma konsumpcja, less waste, fair trade i minimalizm zapuszczą na rynku korzenie na dobre?

Chcielibyśmy, dlatego Kraft to miejsce dla twórców, miłośników designu i rękodzieła. Również prostoty. Każdego, kto chce powiedzieć o swojej pasji, stworzyć z nami ciekawy projekt oraz dowiedzieć się więcej o świecie marek i procesach tworzenia. Przedmiotów i przestrzeni.

 

Nie zapomnimy o miejscach. To właśnie one dają nam wytchnienie i wpływają na nasze samopoczucie.

Nie zapomnimy o ludziach. To właśnie oni dają nam motywację i inspirują do dalszego działania.

 

Bez tego Kraft nie mógłby rosnąć.

 

 

 

 

 

Rzecz o ludziach, ludzie o rzeczach

 

Kraft. Świeżość polskiego rynku wydawniczego. Magazyn o rodzimych twórcach – rzemieślnikach, inspirujących przestrzeniach i przedmiotach kreowanych z pasją. Teraz i dawniej. Tworzymy społeczność ludzi świadomych. Osób, które chcą zgłębiać tematykę zrównoważonego rozwoju, less waste, fair trade i minimalizmu. Miłośników polskiego rękodzieła, młodych projektantów, najlepszych praktyków, którym bliska jest idea życia slow. Kraft to miejsce, gdzie szacunek do drugiego człowieka, pracy ludzkich rąk i odpowiedzialne wykorzystywanie surowców biją jednym rytmem. Na równi z etyką i racjonalną konsumpcją. Z dbałością o wiedzę i każdy detal.

 

Chcemy wiedzieć, jak powstają przedmioty i miejsca, które wypełniają nasze życie.

Chcemy widzieć piękno kolorów, faktur i twórców obok nas.

Chcemy słyszeć własne myśli, potrzeby i wziąć głęboki oddech.

 

 

 

 

 

 

Malika Ledeman

redaktor naczelna

malika.ledeman@kraftmagazyn.pl

 

 

Maciej Podgórski

współtwórca marki

maciej.podgorski@kraftmagazyn.pl

Lubimy gryźć jedzenie, nie ludzi.
Zapraszamy do rozmowy.
O rzemiośle, projektowaniu i środowisku.
Wspólnej kawy i współpracy.
Zarówno redakcyjnej, jak i marketingowej.

redakcja@kraftmagazyn.pl