Nobel z ochrony środowiska? Książę William przeznacza 50 mln funtów

Czasy w jakich żyjemy bez wątpienia należą do decydujących. W którą stronę pójdziemy? Jakie rozwiązania zaproponować, by wspólnie działać w kontekście ochrony środowiska? Książę William postanowił przeznaczyć 50 mln funtów na stworzenie „Nagrody Nobla w dziedzinie ochrony środowiska”, by działać na rzecz ochrony planety.

Każdego dnia siła nauki i możliwości nowych technologii potrafią nas zaskoczyć. Często zapominamy jednak o tym, że wynalazki współczesności nie powinny ograniczać się jedynie do dostarczania nam rozrywki. Kluczowe wydaje się przeanalizowanie dotychczasowych działań społeczeństwa i rozwoju planety tak, aby naprawić szkody jej wyrządzone.

Pierwsze nagrody „środowiskowego Nobla” przyznane zostaną w 2021 r. Jak ogłoszono, każdego roku nagrodę otrzyma 5 rozwiązań, a każde z nich nagrodzone zostanie milionem funtów. Postanowiono również dokonać selekcji kategorii w których nagrody będą nadawane. Należą do nich: ochrona natury, oczyszczanie powietrza, budowanie świata wolnego od śmieci, jak i naprawy klimatu.

Co ważne? Ze swoim innowacyjnym rozwiązaniem mogą zgłosić się wszyscy – od naukowców, po małe, społeczne lokalności i szkoły.

Słowa: Redakcja

Źródło: mat. pras.

Zdjęcia: unsplash

Kategorie
Ekologia / Świadomość / Świat
Udostępnij