No longer life – martwa natura zapakowana w plastik

Znacie projekt hiszpańskiego studia Quatre Caps? Biuro skupiające się na głównie na architekturze, wizualizacjach 3D, poszła o krok dalej niż tylko projektowanie – w obliczu współczesnych nastrojów i problemów społecznych przedstawiamy Wam akcję Not Longer Life.

Informacji na temat tego, co tak naprawdę zanieczyszcza wody gruntowe jest bardzo wiele. Projektanci z różnych dziedzin zastanawiają się co zrobić, by móc działać w kontekście oczyszczania morskiego ekosystemu. Ostatnio pisaliśmy nawet o robocie, który przybył do nas z Australii, by sprzątać Bałtyk, a z różnych stron dochodzą do nas głosy, że to niedopałki papierosów wyrządzają tak naprawdę największą szkodę środowisku.

Projekt grupy Quatre Caps ma zwrócić uwagę na to, że należy zacząć działać globalnie, by plastik nie zdominował mórz i oceanów. Klasyczne obrazy (np. Caravaggia) dostały w projekcie Not Longer Life drugie życie. Martwą naturę, która od wieków kojarzona jest z obfitością i siłą natury, zapakowano w… plastikowe torby. Myślicie, że włoski malarz wpadłby na to w XXVI w.? Ciekawi jesteśmy (a równocześnie się boimy), co przyniosą malarstwu kolejne dekady. Nie chcielibyśmy jeść bułek zapakowanych w plastikowy kubeczek.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Quatre Caps

Kategorie
Projektowanie / Świadomość / Sztuka
Udostępnij