Nieznane światy w Galerii YES

Już w piątek, 7 lutego, o godzinie 19 odbędzie się wernisaż wystawy Sławy Tchórzewskiej z udziałem autorki. Ta niezwykle barwna biżuteria zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w Galerii Sztuki Złotniczej YES w Poznaniu. Artystka przeniesie nas do nieznanego świata swojej wyobraźni, emocji i uczuć, przedstawiając ponad 30 obiektów.

Będzie to niestandardowa wyprawa do krainy biżuterii będącej efektem ekspresji wyobraźni. Wykonane z ultralekkich materiałów, wykorzystywanych do budowy szybowców, elementy biżuterii powstają bez szkiców i projektów. Siłą prac jest kolor i unikatowa forma, które pozostawiają pełną dowolność w zakresie interpretacji. Dla jednych będą to biomorficzne twory, podczas gdy inni odnajdą w pracach istoty z dna oceanu. Wszyscy jednak z pewnością przekonają się o bogatej gamie kolorystycznej oraz zaskakującej konstrukcji prac, które zostaną zaprezentowane.

Sama artystka mówi, że kolekcjonuje chwile, inspiruje się uśmiechami, ulubionymi smakami i dźwiękami. Na podstawie tych doświadczeń buduje swoje obiekty. Świetnie odnajduje się nie tylko na gruncie biżuterii, ale również jako stylistka. Z tego właśnie wynika duża inermedialność jej prac, a także wysoki potencjał estetyczny. Wszystkie prezentowane obiekty dopracowane są nawet w najmniejszym szczególe. Jednocześnie biżuteria cechuje się ponadczasowym charakterem i pewną uniwersalnością ze względu na niepodleganie trendom. Prace artystki będzie można podziwiać do 2 marca. 

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Galeria YES

Kategorie
Okoliczności / Projektowanie / Sztuka
Udostępnij