Niech żyje! Historyczne wyróżnienie dla dyrektora Łódź Design Festival

Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostały rozdane. Podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym w szczególny sposób doceniono Michała Piernikowskiego – dyrektora Łódź Design Festival.

To szczególny dzień, ponieważ nagrodę w kategorii design postanowiono przyznać po raz pierwszy. Gala przyznania nagród ma szczególne znaczenie dla twórców. To ich dzień i moment, gdy osoby związane z szeroko pojętym projektowaniem i sztuką zostają docenieni za swój wkład w rozwój kultury. A ten jest wielki, bez wątpienia.

Jak wyróżnienie i powód swoich działań skomentował dyrektor Łódź Design Festival?

Dla wielu wspaniałych osób i instytucji, które od lat działają w Polsce na rzecz rozwoju dobrego wzornictwa oraz jego promocji poza granicami naszego kraju. Dziękuję wszystkim twórcom, projektantom i pasjonatom wzornictwa za ich pracę. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie wysiłek i praca całego zespołu, z którym mam przyjemność pracować w Łodzi, na co dzień tworzyć festiwal i wiele innych wydarzeń. Chciałbym im serdecznie podziękować, nie jestem w stanie wymienić wszystkich, bo to duża grupa. Mam wielką przyjemność pracować w środowisku osób twórczych, otwartych, które działają w Łodzi, w Art_Inkubatorze, miejscu przyjaznym młodym kreatywnym – powiedział Michał Piernikowski.

Szczególne podziękowania dyrektor przekazał również Oli Kietli, dyrektorce zespołu promocji i rzecznik prasowej ŁDF mówiąc, że tworzy festiwal od samego początku i której wpływ na jego kształt był równie duży, a może i większy niż jego. Jak dodał, podziękowania należą się oczywiście jego rodzinie i przyjaciołom, ponieważ praca w kulturze jest nie tylko bardzo wdzięczna, ale i wymagająca. Szczególnie dla najbliższych nam osób.

Słowa: Redakcja

Źródło: Łódź Design Festival

Zdjęcia: mat. pras. Łódź Design Festival

Kategorie
Miasto / Okoliczności / Projektowanie
Udostępnij