Nawodnienie bez plastiku, to dobro dla ciała i środowiska – butelki wielorazowe, które pokochasz

Wiecie jak istotna jest dla nas ekologia. Dlatego bardzo cieszymy się na nadchodzący miesiąc, który postanowiliśmy spędzić bez kupowania wody w plastikowej butelce. Plastik (nie)fantastik to wyzwanie, do którego serdecznie Was zapraszamy. Cel jest prosty: przez 31 dni unikamy jednorazowych butelek z wodą.

To dobry (i nie za trudny) początek, bo dostęp do wody jest stosunkowo łatwy. Miejsca, w których możemy poprosić o szklankę wody z kranu, mnożą się z dnia na dzień. Niestety, nie zawsze mamy czas się w nich zatrzymać. Tegoroczne lato sprawia, że nawodnieni to kluczowa sprawa. Chcemy ułatwić Wam te pierwsze kroki zmiany nawyków, dlatego przygotowaliśmy zestawienie butelek wielorazowych.

Dafi – filtrowana prosto z kranu

Na początek serwujemy Wam Polską markę, którą z pewnością znajdziecie w znanej drogerii. Dafi oferuje nam butelki z niewielkim filtrem węglowym zaczepionym pod ustnikiem. W ten sposób, przez około 4 tygodnie możemy cieszyć się filtrowaną wodą wszędzie, gdzie tylko znajdziemy kran! Butelki dostępne są w 3 rozmiarach 0,3l, 0,5l i 0,7l, w kilku wariantach kolorystycznych. Możemy też zamówić spersonalizowaną butelkę z grawerem i dowolną kombinacją kolorów jej elementów. Ceny butelek filtrujących mieszczą się w granicach od 45 zł do 55 zł. Oprócz tego na stronie producenta znajdziemy również butelki termiczne o pojemności 490ml w 5 kolorach do wyboru.

Myequa – trzy kierunki skupienia

Wybierając Myequa możemy zdecydować jakie tworzywo odpowiada nam najbardziej. Najlżejszą opcją do torebki będą butelki BPA Freeo pojemnościach 0,4l, 0,6l lub 0,8l, których cena waha się od 41 zł do 68 zł w zależności od rozmiaru, modelu nakrętki czy wzoru. Dodatkowo, producent w swojej ofercie ma też butelki termiczne o pojemności 680ml. Kosztują 159 zł, a ich zewnętrzna część wykończona jest metalem lub prawdziwym marmurem.

Ciekawą propozycją są również butelki ze szkła, które nie wpływa na smak napoju i ma wysoką odporność na wahania temperatury. Dostępne w rozmiarze 550ml lub 750ml, od którego zależy cena oscylująca w granicach od 76 zł do 88 zł. Miły gest ze strony producenta to asekuracja finansowa w postaci 50% rabatu w przypadku stłuczenia się butelki.

Winkbottle – powtarzalna różnorodność

Szczelne, nietłukliwe, pozbawione szkodliwych substancji butelki termiczne od Winkbottle. Kolejny przykład zmaterializowanego geniuszu polskich projektantów. Zaskakująca w swej prostocie, zachwycająca wielobarwnością swoich odsłon jest jednocześnie tylko półlitrową, metalową butelką, którą możemy wszędzie ze sobą zabrać. W zależności od wzoru zapłacimy za nią od 59 zł do 99 zł.

Retap – prostota, którą kochamy

Jest szklana i przezroczysta, w dodatku nawet kształtem przypomina kroplę. To najbardziej minimalistyczna opcja ze wszystkich, które Wam proponujemy. Marka Retapz Kopenhagi oferuje nam 3 pojemności 0,3l, 0,5l lub 0,8l. Do każdej z butelek możemy wybrać jedną z 20 kolorowych nakrętek lub drewnianą. Cena zamyka się w granicach od około 56 zł do 85zł.

Yuhme – na osłodę

Na koniec mamy dla Was perełkę. Yuhme to skandynawski projekt najbardziej ekologicznej butelki jaką poznaliśmy. Wykonana została w całości z trzciny cukrowej, co sprawia, że jest w pełni bezpieczna dla ludzi i środowiska. Po latach używania może być poddana w 100% recyklingowi. Butelki polecane są głownie do zimnych napojów lub wody. Pomimo pojemności 750ml jest stosunkowo lekka w porównaniu do innych propozycji. Dostępnych jest kilka różnych wzorów, ale wszystkie pozostają w niezmiennej cenie 119 zł.

Jak widać nie tylko na polskim rynku, ale również międzynarodowym istnieje dużo opcji zamienników plastikowych butelek. Producenci dają nam do wyboru różne surowce, kolory, a nawet możliwość personalizacji. Wszystko to sprawia, że noszenie swojej butelki z wodą stanie się po prostu przyjemnością. Nie koniecznością.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Dafi, Myequa, Winkbottle, Retap , Yuhme

Kategorie
Ekologia / Natura / Rzeczy
Udostępnij