Nakarmieni wiedzą i roślinnym rzemiosłem – za nami W Te Pędy

Poznańska Concordia Desing w ubiegłą sobotę przemieniła się w prawdziwą dżunglę pełną kwiatów i smacznego designu. Wszystko za sprawą odbywających się tam, całodniowych targów roślinnych W Te Pędy, które stanowiły gratkę dla niejednego pasjonata rosnących kolegów.

My bawiliśmy się przednio z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest fakt, że podczas niedzielnego wydarzenia przygotowaliśmy dla odwiedzających stoisko, gdzie mogliście znaleźć nasze magazyny. Większą przyjemność sprawiła nam jednak bezpośrednia rozmowa z wystawcami i możliwość docenienia ich twórczości. Na wydarzeniu nie zabrakło więc pięknej ceramiki, ręcznie wyplatanych makram, miodów prosto z pasieki i oczywiście… rośliniarzy. Ci ostatni chętnie doradzali w kwestii kupna nowych przyjaciół, ich pielęgnacji i przesadzania.

Co jeśli ktoś zgłodniał? Opowiemy klasycznie: to zależy. Goście, którzy poczuli ssanie w żołądku mogli liczyć na przekąski przygotowane przez restaurację Nadzieja i Concordia Taste. Dla głodnych wiedzy organizatorzy zadbali również o warsztaty i wykłady. O czym? Zainteresowani mogli nauczyć się robić las w słoiku, pielęgnować swoje rośliny zimą i zrobić własne przetwory. To był dzień pełen smaku i zieleni. Tak jak kochamy.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Arkadiusz Szwed

Kategorie
Natura / Okoliczności / Warsztaty
Udostępnij