Najpiękniejszy dom w Europie? Ten z tarasem podążającym za słońcem

Przyznajemy, że to nietuzinkowe rozwiązanie. Jak jednak widać – opłaciło się, ponieważ kolaboracja poznańskiego biura architektonicznego Pulva z katowickim KWK Promes, została nagrodzona wyjątkową nagrodą Interior Design Private Residence. Wszystko za sprawą ruchomego tarasu, który żyje w symbiozie z rytmem dobowym.

Skupienie na detalach, minimalizm i przejrzystość proponowanych form to to, co od ponad 20 lat wyróżnia architektów zwycięskiego projektu. „Dom kwadratowy” według projektu Pulvy został w tym roku nagrodzony wyjątkową, europejską nagrodą dla designerów. Znajdziecie go na warszawskim Wilanowie.

Do wygranej zdecydowanie mógł przyczynić się fakt, że w domu postawiono na wyjątkowe połączenie natury i wnętrza. Pulva udowadnia, że współgranie ze środowiskiem jest dziś zdecydowanie ważniejsze niż stawianie na zbędne detale i ozdobniki. Jasne kolory wnętrza rozświetlają duże okna, by połączyć się z ciemną przestrzenią garażu. Całość dopełnia zaś sztuka w wyrazistych kolorach i rzeźby Tomka Górnickiego.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Joel Hauck / PULVA

Kategorie
Natura / Przestrzeń / Wnętrze
Udostępnij