Myśli i osobowość w plakatach: rozmawiamy z twórczynią marki „Plakaty do domu”

„Praca grafika, pozwala na różnorodność a plakaty na realizację hobby, które daje mi możliwość rozwoju, motywuje do robienia ilustracji, które nie lądują w szufladzie.” – przeczytajcie wywiad z założycielką marki „Plakaty do domu” i sprawcie, że Wasze wnętrze nabierze nowego wymiaru.

Uważasz, że Polacy mają przestrzeń na inwestowanie w artykuły dekoracyjne do domu? Zdecydowanie tak. Coraz częściej korzystamy z pomocy projektantów wnętrz czy inspiracji dostępnych w magazynach i internecie. Chcemy, żeby wnętrza w których mieszkamy odzwierciedlały nasze podejście do życia, to co lubimy i cenimy. Personalizujemy je za pomocą artykułów dekoracyjnych, bo nic lepiej nie podkreśla wnętrza jak właśnie detale, które dają mieszkającym poczucie, że to jest właśnie ich miejsce na świecie, do którego zawsze chcą wracać.

W swoich plakatach skupiasz się na motywach roślinnych, dlaczego? Lubię rzeczy i motywy, które w dzisiejszym szybkim świecie przypominają o tym, że jesteśmy częścią natury. Uważam, że tworząc własne wnętrze warto przemycić coś co przypomni nam o tym związku. Jeśli dzięki temu możemy stworzyć swój własny mały zen, przypominający o pięknie przyrody – to warto robić takie rzeczy. Dlatego tworząc swój sklep zdecydowałam się na motywy roślinne czy lunarne, które są bezpośrednio związane z naturą. Obecnie pracuję nad kolejną serią plakatów – Miejska Dżungla – kolekcja, w której chcę nawiązać do naszych domowych azyli.

Czy to Twoje jedynie zajęcie? Na codzień pracuję jako grafik komputerowy. Praca grafika, pozwala na różnorodność a plakaty na realizację hobby, które daje mi możliwość rozwoju, motywuje do robienia ilustracji, które nie lądują w szufladzie.

Chciałabym porozmawiać z Tobą chwilę w polskiej Szkole Plakatu. Czy masz jakiegoś ulubionego plakacistę? Wśród tak wielu wspaniałych artystów ciężko się zdecydować na jednego. U każdego znajduję coś co mi się podoba, co do mnie trafia. Lubię ich język pełny aluzji i niedomówień, groteski i zabawnego podejścia do wielu rzeczy. Artyści tego nurtu nie podlegają zasadą reklamy, co daje im inne możliwości, sprawia, że mogą przekazać na swoich pracach myśli i osobowość. To jest to, co pośród mnogości stylów i technik tego nurtu łączy ich wszystkich i to jest to za co Ich cenię.

Czym wyróżnia się papier na którym nadrukowywane są plakaty? To trudny proces? Papier, którego używam do wydruku, to papier fotograficzny. Dzięki temu plakaty mają znacznie większa głębie kolorystyczną a dodatkowo są bardziej odporne na działanie światła. Oczywiście nie było by to możliwe bez użycia plotera, który w swojej specyfikacji ma możliwość wydruku wysokiej jakości. Sam proces wydruku zamyka się do polecenia: plik/drukuj – wiec nic skomplikowanego. Później zostaje dociąć plakat do właściwego rozmiaru i gotowe.

Gdzie możemy znaleźć Twoją markę i zaopatrzyć się w nowe, roślinne wzory? Moje prace można znaleść na fb: @plakatydodomu, instagramie: plakaty_do_domu, gdzie są linki do mojego sklepu internetowego: www.mkdprojekty.com/sklep-plakaty-do-domu, w którym oprócz plakatów roślinnych można znaleźć kilka innych kategorii z plakatami, kalendarze oraz rękodzieło, którego autorką jest moja mama. Jako grafik współpracuję również z platformą multi sprzedażową Naturalna Bogini, gdzie również można znaleźć moje produkty.

Zdarza Ci się wystawiać na targach? Ze względu na graficzne zobowiązania, nie zawsze mam możliwość poświęcenia plakatom tyle czasu, ile bym chciała, więc skupiam się na promocji swojej marki w social mediach, co nie znaczy, że w przyszłości nie zdecyduję się na udział w targach.

Czego Ci życzyć? Myślę, że nowych pomysłów i motywacji, do tworzenia kolejnych plakatów. Tego, żeby grafiki, które tworzę inspirowały nie tylko mnie, ale i osoby do których trafiają.

Rozmawiała: Malika Ledeman

Zdjęcia: Plakaty do domu

Kategorie
Projektowanie / Rzeczy / Sztuka
Udostępnij