Mniam, nadchodzą gdańskie Bakalie

Nie samą stolicą człowiek żyje. Przenieśmy się na jeden dzień prosto na wybrzeże – do Gdańska, na targi Bakalie, które jako jedne z pierwszych zapoczątkowały w Polsce cykl wydarzeń w rzemieślniczym klimacie. Zresztą, nadchodzą Święta, spożywanie bakalii jest więc wskazane i zdrowe.

Kolejna edycja targów Bakalie odbędzie się w Gdańsku już 8 grudnia. Na ten dzień, Plenum, zamieni się w przestrzeń, którą wypełni ponad setka wystawców, którzy zapewnią Wam ogromny wybór polskiego rękodzieła. Starannie dobrani, polscy projektanci pomogą w doborze prezentów dla bliskich osób, jak i chętnie opowiedzą więcej o samej pracy projektanta. Co dla nas ważne? Na terenie Stoczni Gdańskiej nie zabraknie rzeczy wytwarzanych w duchu slow, bliskich ekologii, a jak wspominają sami organizatorzy, z roku na rok przybywa marek, które stawiają na etykę i zrównoważone podejście do biznesu.

To co nas zainteresowało to fakt, że goście Bakalii będą mieli okazję odwiedzić strefę NGO & Kultura, gdzie znajdą przedstawicieli różnych instytucji związanych z kulturą. Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdańska Galeria Miejsca i Muzeum Sopotu, przybliżą więc swoje plany na rok 2020, a specjalnie przygotowane stoiska obfitować będą w wyjątkowe perełki wydawnicze. Takie Bakalie, to my lubimy!

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Bakalie, Flora Muzyka, paulabaar

Kategorie
Miasto / Okoliczności / Rzemiosło
Udostępnij