„Młody Design” – odkryj produkty prosto od polskich projektantów

W ramach kolejnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa organizowane jest wydarzenie „Młody Design”. Prezentacja produktów polskich projektantów odbędzie się wraz z panelem dyskusyjnym już 14 września w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Plan oraz cel są proste: spopularyzować działalność młodych twórców dzięki inicjacji przestrzeni czynnego dialogu.

Celem aktywnego wpierania producentów, Galeria zaprasza w swoje progi wielbicieli wzornictwa. Jest to szansa na pokazanie produktów stworzonych w oparciu o artystyczną idee także szerszej publiczności. Prezentacja będzie łączyła w sobie części ekspozycyjne oraz targowe. Zaplanowane zostały również spotkania z postaciami ze świata mody i projektowania. Będziemy mieli okazje podziwiać prace Exact studio, Gusta Jewellery, Jagody Bartczak, Joanny Małeckiej, Joanny Muzyka, Lovlin, Milasoo, Miszko Maszko, Moniki Świderskiej, Och store, Patka, rett frem, Tale Eight, Zisou oraz Zuzanny Zygmunt.

W programie wydarzenia możemy znaleźć spotkanie z Eweliną Antonowicz, która stoi na czele polskiego oddziału Fashion Revolution (i jest naszą dumną autorką!). Ewelina opowie o modzie zrównoważonej, czyli o tym jak korzystać z dóbr rynku mody w sposób odpowiedzialny. Poruszony zostanie również temat obecności sztuki w modzie na wykładzie Jagody Bartczak. Całe wydarzenie, zarówno ekspozycja, jak i panel dyskusyjny, potrwają od godziny 11 do godziny 17. 

Słowa: Redakcja 

Zdjęcia: ExactStudio, rett frem

Kategorie
Okoliczności / Projektowanie / Sztuka
Udostępnij