Mineralogiczne bogactwo Ziemi – Orska zaskakuje pięknem

Doskonałość natury, jej niepowtarzalne formy, oryginalne połączenia barw i wyjątkowe faktury inspirują Annę Orską od wielu lat. Zresztą, o projektantce i jej prawdziwym obliczu możecie przeczytać we wrześniowym Krafcie. Co tym razem przygotowała ORSKA? Tej jesieni artystka sięga po mineralogiczne bogactwo ziemi. Nowe linie pojawią się w butikach ORSKA w najbliższych tygodniach. Poznajcie je.

Anna Orska urzeczona siłą spokoju jaka tkwi w krysztale górskim stworzyła z jego wykorzystaniem serię unikatowych naszyjników. Nowa linia to zaledwie dwadzieścia dwa wisiory ręcznie oprawione w mosiężną ramę i powieszone na długich łańcuchach. Barwne inkluzje, czyli fragmenty innych minerałów wewnątrz kryształu, takich jak kwarc, piryt i rutyl dodały charakteru transparentnym kamieniom. To dzięki nim każdy naszyjnik jest wyjątkowy i w oryginalny sposób mieni się odcieniami złota, brązu, zieleni, a nawet fioletu.

Onyks z kolekcji Terra – kamień mądrości dla poszukujących szczęścia

W krótkiej linii kolczyków projektantka połączyła rzadki, biały onyks z nieco powszechniejszym, czarnym kamieniem. Grę bieli i czerni wkomponowała w geometryczne formy. Koła, prostokąty, kwadraty i owale zestawione zostały w proste, statyczne kompozycje. W pracowni ORSKA powstało sześć wzorów długich, wiszących kolczyków, do których z czasem będą dołączać kolejne unikatowe egzemplarze.

Diament z kolekcji Verum – dla fanów klasyki w oryginalnym wydaniu

Po najszlachetniejszy ze wszystkich kamieni marka Orska sięga po raz pierwszy. Wykorzystując najbardziej charakterystyczny klejnot klasycznej biżuterii projektantka nie mogła postąpić inaczej, jak zinterpretować go w zupełnie nieoczekiwany sposób. W krótkiej serii pierścionków i naszyjników, zamiast diamentów o szlifie brylantowym, Anna Orska wykorzystała naturalne, nieoszlifowane okazy. Obrączka wykonana została ze srebra, koszyczek, który skrywa grudkę cennego kamienia, dodatkowo został pozłocony. W ten sposób dobrze wszystkim znana forma zyskała niecodzienny, śmiały rys, charakterystyczny dla marki. Pierścionki z diamentem to świetny sposób by uczcić rocznice i jubileusze. Projekt łączący tradycję i nieszablonowe spojrzenie doskonale sprawdzi się w roli pierścionka zaręczynowego. W ramach nowej linii pojawi się również kilka krótkich naszyjników, wykonanych ze sznurów drobnych, diamentowych bryłek oraz kropelek srebra, nadających naszyjnikom lekkości i nowoczesnego sznytu.

Źródło: mat. pras. / Redakcja

Biżuteria: Anna Orska

Koncepcja sesji: Grzegorz Bibro

Zdjęcia: Grizgoz

Modelka: Zuza Zach

Model: Miko

Kategorie
Natura / Rzeczy / Rzemiosło
Udostępnij