Marka Your KAYA rusza z kampanią #27maja

26 maja wszystkie oczy były zwrócone na matki obsypywane kwiatami, życzeniami i laurkami. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ten dzień może być trudny dla kobiet, które nie mają dzieci. Z myślą o nich powstała kampania #27maja. To dziś.

Kampania #27maja

Kampania #27maja ma na celu zwrócenie uwagi na setki tysięcy kobiet, które straciły swoje pociechy, nie mogą zajść w ciążę, albo z innych powodów nie chcą lub nie mogą mieć dzieci. Konfrontowane z dumą i radością matek, a nierzadko odpytywane przez otoczenie o powody bezdzietności, najchętniej wymazałyby Dzień Matki z kalendarza.

– Chcemy dać im świadomość, że nie są jedyne, i że inni rozumieją poczucie ich pustki, wykluczenia lub społecznej presji – mówi Kaja Rybicka, założycielka Your KAYA.  – Niemamy doskonale wiedzą, jak krzywdząca może być ta presja. Ciągle pytania, stygmatyzacja i zwykły brak taktu mogą doprowadzić do poważnych problemów z samoakceptacją, a nawet depresji. Najwyższy czas, by zamiast wstydem i zranieniem odpowiadać na to wszystko sprzeciwem.

Wsparcie na rzecz leczenia niepłodności

W ramach akcji Your KAYA wspiera Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która walczy o poprawę jakości opieki zdrowotnej nad kobietami w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, w tym leczenia niepłodności. Marka przekaże Federacji 10% przychodów ze wszystkich zakupów w swoim sklepie internetowym dokonanych pomiędzy 26 a 31 maja.

Akcję wsparły m.in. Edyta Broda, autorka blogu Bezdzietnik.pl i Magdalena Kostyszyn, autorka profilu Chujowa Pani Domu.

– Solidaryzuję się mocno ze wszystkimi kobietami, bez względu na ich poglądy, zainteresowania, orientację i to, czy mają dzieci, czy nie – powiedziała Magdalena Kostyszyn, autorka profilu Chujowa Pani Domu. – Liczę mocno na to, że akcja #27maja spotka się z dużym odzewem i za rok każda kobieta dostanie laurkę z życzeniami.

– Gdy 26 maja mamy dostają kwiaty, laurki i życzenia, kobiety, które z różnych powodów nie mają dzieci, częściej niż w inne dni roku muszą mierzyć się z niestosownymi komentarzami i wścibskimi pytaniami – powiedziała Edyta Broda, autorka blogu Bezdzietnik.pl – Dlatego potrzebna jest dodatkowa okazja – żeby mogły wreszcie odpocząć od społecznej presji oraz poczuć radość i dumę.

Your KAYA zaprasza do kampanii wszystkie marki, media i osoby, które podzielają potrzebę wsparcia kobiet bez dzieci. Sygnałem wsparcia może wpis na Instagramie z hasztagiem #27maja lub po prostu ciepłe słowo. Autorzy kampani liczą, że 27 maja wpisze się na stałe w kalendarz ważnych inicjatyw społecznych.

Słowa: mat. prasowe / redakcja

Zdjęcia: Your KAYA

Kategorie
Ludzie / Miasto / Świat
Udostępnij