Malarska forma haftu na krzesłach

Haftowanie to terapia. Malarskość i forma zrozumienia drugiego człowieka. Dziś jesteśmy oczarowani pracami warszawskiej artystki. Czy krzesła mogą mieć emocje?

Pani Ewa Cieniak jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na wydziale grafiki warsztatowej. Nadal mieszka w stolicy i tworzy, jednak odkrycie haftu rok temu stanowiło dla niej prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Prace mojej nieżyjącej babci, Anastazji, były impulsem do rozpoczęcia przygody z tą techniką, która zaskoczyła mnie swoimi możliwościami. Traktuję haft jak formę malarstwa i rysunku.

Pani Ewa najczęściej haftuję na płótnach/obrazach. Lubi także  eksperymentować. Właśnie dlatego stworzyła ostatnio projekt “Krzesła z emocjami”.

Wyhaftowałam różne emocje na twarzach znanych aktorów i umieściłam je na siedziskach krzeseł. To w pewnym sensie połączenie sztuki z psychologią, którą się także interesuję.

Co ciekawi artystkę? Ludzie, emocje oraz relacje między nimi. Właśnie dlatego w dorobku hafciarki znajdziemy wiele twarzy i portretów. Podobnie jak my Pani Ewa chce być bliżej ludzi i ich historii.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Ewa Cieniak

Podobają Ci się nasze treści? Bądź jeszcze bliżej świata Kraftu i kup nasz magazyn (a nawet prenumeratę!) w wersji drukowanej: SKLEP ONLINE 

Kategorie
Rzeczy / Rzemiosło / Sztuka
Udostępnij