Lastryko – kawiarnia, która wyłamuje się z ram

Renesans jednej z najbardziej znanych, poznańskich ulic, Święty Marcin, trwa w najlepsze. Idealnie wykorzystali ten moment założyciele nowej kawiarni Lastryko, która już teraz stała się ważnym punktem wzorniczo-baristycznego świata. Poznajcie nowe, intrygujące miejsce, które zaciekawiło nas za sprawą dość nietypowej formuły: połączenia kawiarni i showroomu. Tym razem “betonowego”, nie roślinnego.

Za tym przedsięwzięciem stoją twórcy projektu Betonowy Wojtek, o którym kilka słów napisaliśmy dla Was parę miesięcy temu. Jeśli nie pamiętajcie, to zapraszamy Was do historii założycieli KLIK.

Największą rekomendacją tego miejsca będzie chyba to, że naprawdę ciężko uwierzyć, że wszystko, co pokazuje Lastryko, jest wykonane z betonu. Blaty, schody, ściany, przepiękne żyletki na suficie, płytki – to nowe spojrzenie na formę, która w głowach wielu utrwaliła się jako duża, szara bryła. A nic bardziej mylnego! Dziś, jak wspominaliśmy, elementy wykonane przez Betonowego Wojtka zdobią wiele pięknych budynków na mapie Polski, w tym chociażby łódzki hotel Puro.

Ta kawiarnia ma pokazywać, że nasi klienci mogą wymyślić wszystko i ogranicza ich tylko wyobraźnia, bo  jesteśmy w stanie wykonać wszystko, czego sobie zażyczą. Chcieliśmy stworzyć showroom, który prezentuje inne spojrzenie na nasz ulubiony materiał, a nie robić kolejnej rzeczy, która ludziom kojarzy się z szarym betonem, bo takich niby industrialnych knajp jest już na pęczki. Ten projekt ma pokazywać wachlarz naszych możliwości, bo przepisów na beton jest tyle, co na kawę. – tłumaczy Mateusz, właściciel kawiarni, który udzielił wywiadu jednemu z zaprzyjaźnionych, poznańskich magazynów.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Lastryko

Kategorie
Kawa / Przestrzeń / Rzemiosło
Udostępnij