Koncept kiełkujący z miłości do roślin

ro_ślinka, bo to tym miejscu będzie dziś mowa, to przestrzeń stworzona na ul. Za Groblą 5 w Poznaniu. Czy warto o niej mówić? Oczywiście, ponieważ właściciele roślinnego konceptu na rośliniarnio-kawiarnię nie boją się ubrudzić swoich rąk ziemią.

Jak wspominają sami właściciele, ro_ślinka nie jest dziełem skończonym. Cały czas pozostaje w ruchu, zmienia się wraz z porami roku i reaguje na zmiany środowiska naturalnego. Tak jak człowiek. Wchodząc do lokalu założonego przez Kasię i Michała bardzo szybko przeniesiecie się do świata pełnego zieleni, który połączony został z minimalisycznym designem i pachnącą kawą. Trzeba przyznać, że surowość betonu i biel cegieł na ścianach idealnie współgrają z ciepłym światłem wpadającym przez okna.

Dłonie brudne od ziemi

Nas jednak interesuje historia i to, że pracownicy lokalu wkładają codziennie mnóstwo pracy w odpowiednią pielęgnację roślin i dbanie o ich dobrą kondycję. Każda osoba może liczyć tu na profesjonalną poradę podczas wyboru podopiecznego w doniczce. Czy było tak od zawsze? Michał przyznaje, że sam nie był kiedyś ogrodnikiem na medal. Wszystko zmieniło się jednak wraz z zakupieniem pierwszej monstery. Dziś razem z Kasią, Kasią, Gosią, Filipem i Kubą prowadzą też warsztaty, by uczyć domowej pielęgnacji roślin. A wszystko przy kawie z lokalnej palarni, dobrej atmosferze i muzyce. Czego chcieć więcej?

Zadbaj o alokazję

Może recepty na to, jak dbać o alokazję, która zachwyca wyglądem, ale budzi wątpliwości co do opieki? Kluczem do ogrodniczego sukcesu jest zapewnienie dostępu dużej ilości światła rozproszonego, również zimą, i wilgotnego powietrza. Regularne zraszanie liści odstałą wodą lub towarzystwo nawilżacza, to dobry kierunek. Warto też pozostawić opadające liście alokazji bo roślina do samego końca może wyciągnąć z nich potrzebne jej składniki mineralne.

Jaką wskazówkę mają dla was właściciele ro_ślinki? By wszystkie rośliny pięknie rosły należy być uważnym i obserwować zielonych przyjaciół każdego dnia. Najlepiej przy filiżance doskonałej kawy.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Redakcja

Set design: Kinga Szocińska/Pracownia Ładnie (www.pracownialadnie.com)

Kategorie
Kawa / Natura / Przestrzeń
Udostępnij