Kolory z natury – kredki bubel, 100% naturalne

Marta Rzepińska, projektantka oraz wykonawczyni naturalnych kredek bubel, wykorzystuje to, co według wielu nie nadaje się już do użytku. Fusy zielonej herbaty, obierki marchewki i buraka czy zewnętrzne „brzydkie” liście czerwonej kapusty zazwyczaj trafiają do kosza, natomiast Marta postanowiła zamieniać odpady w naturalne przyrządy do tworzenia sztuki. 

Kredki bubel są w 100% naturalne, nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów. Korol kredek nie został poddany wzmocnieniu, dzięki czemu bubel to w 100% kolory natury. W składzie kredek, oprócz roślinnych odpadów kuchennych, znajdziemy również ekologiczny wosk sojowy. 

Wyjątkowy jest nie tylko naturalny skład kredek tworzonych przez Martę, ale również ich kształt i zapach. Twórczyni zaznacza, że nieoczywisty kształt kredek nawiązuje do nasion, z których wyrastają warzywa i owoce. Co ciekawe, dzięki swojej formie kredki bubel świetnie sprawdzą się jako pomoc w ćwiczeniu motoryki rąk, tych mniejszych i trochę większych. Natomiast technika suszenia składników, z których powstają kredki, pozwala na zachowanie naturalnie występujących w nich olejków eterycznych. Dzięki temu, kredki pobudzają zmysły nie tylko kształtem czy kolorem, ale również naturalnym, pięknym zapachem. 

W materiałowym woreczku wielokrotnego użytku znajdują się cztery naturalne kolory: żółto-pomarańczowy wykonany z obierek marchewki, czerwono-bordowy z obierek buraka, fioletowy, wykonany z zewnętrznych “brzydkich” liści z czerwonej kapusty oraz zielony, który powstaje z liści zielonej herbaty. 

Kredki bubel to połączenie rzemiosła, natury oraz troski o środowisko. Kredki, które powstają z naturalnych składników, mają w sobie coś wyjątkowego; możliwe, że chodzi o kolor, o jego prawdziwość, albo o zapach, ten naturalny. Bez wątpienia kredki bubel pobudzają nasze zmysły i pomagają kolorować naturalne historie. 

 

Słowa: Weronika Zajkowska

Zdjęcia: Marta Rzepińska

Profil Artystki: https://www.instagram.com/martarzepinska/

Kategorie
Natura / Rzeczy / Rzemiosło / Świadomość
Udostępnij