Kawa w kolorze Green! Kolejna edycja Urban Coffee Maraton

Tym razem ekologicznie. Jest takie wydarzenie kulinarne, które od zawsze kieruje nasz wzrok w konkretne punkty na mapie. To Urban Coffee Marathon, czyli cykliczne, tygodniowe święto kawy w Polsce. W pierwszym tygodniu sierpnia, w wyjątkowej odsłonie, bo motywem przewodnim jest: „Green”, czyli zdrowo, less waste i interesująco.

Do Coffee Marathon już od kilku lat zgłaszają się kawiarnie z całej Polski, by podczas tygodniowego festiwalu uraczyć swoich gości specjalnym, tematycznym menu. Jak sama nazwa wskazuje znajdziecie w nim oczywiście… kawę. Ale to nie wszystko. W atrakcyjnej cenie (7 zł za kawę a 12 zł za zestaw) właściciele kawiarni proponuję również połączony z tematem deser. Tym sposobem, na przestrzeni kilkunastu edycji, goście mogli już skosztować propozycji na temat klasycznej małej czarnej, świąteczno-zimowych zawirowań czy nowych, baristycznych trendów. Wszystko po to, by dać Wam możliwość testowania nowych miejsc i smaków.

Kolejna edycja, która rozpoczyna się już dziś, stawia wysoko poprzeczkę. Wiele polskich miast takich jak Warszawa, Poznań, Białystok, Kraków, Szczecin (i wiele wiele więcej) podjęło wyzwanieGreen, które ma nawiązywać do ekologii i życia w zgodzie z naturą. Na co postawią kawiarnie? Przyznamy, że menu festiwalowe brzmi bardzo obiecująco. Znajdziecie w nim oczywiście wyselekcjonowane ziarna speciality czy duży wybór mlek roślinnych. Desery? No sami zobaczcie!

Lista kawiarni, które biorą udział w wydarzeniu: KLIK

Menu: KLIK 

Zdjęcia: Petits Fours Café, Kawosz,, Leń, Baklava

Kategorie
Ekologia / Natura / Okoliczności
Udostępnij