Jesteśmy małym tsunami: dalsze losy akcji #plastikniefantastik

Przy oddolnych inicjatywach można pomyśleć, że nasze działanie, to tylko kropla w oceanie rozwiązania problemu. Wolimy myśleć, że praca nad zmianą nawyków jest falą. W tym momencie, mowa już o małym tsunami.

Na początku miesiąca postanowiliśmy zapoczątkować wydarzenie w sieci, które zachęca do zrezygnowania z kupowania wody w plastikowych butelkach. Nie jesteśmy sami w naszym lipcowym postanowieniu. Miliony osób na świecie zadeklarowały, że ograniczą w tym miesiącu swoje zużycie plastiku. Jeszcze dalej posunęli się Australijczycy z Plastic Free Foundation, zachęcając ludzi ze wszystkich części globu do podjęcia wyzwania bezplastikowego lipca.

Przykładów tej godnej naśladowania postawy nie trzeba jednak szukać tak daleko. Poznański Aquanet już dwa lata temu uświadamiał mieszkańców o dobrej jakości kranówki, zachęcając do picia jej zamiast kupowania wody w plastikowych butelkach.

Możemy śmiało stwierdzić, że nasza akcja Plastik (nie)fantastik: w lipcu nie kupię wody w butelce nie jest podyktowana chwilową modą. Jesteśmy częścią wielkiego społecznego ruchu na całym świecie i czujemy się z tym bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że również Wam udaje się wytrwać w postanowieniu.

Słowa: Redakcja

Źródła: PlasticFreejuly, Portal Komunalny

Kategorie
Ekologia / Świadomość / Świat
Udostępnij