It’s only a game – finisaż wystawy Kingi Offert

Od 16 października w poznańskiej galerii Zacnie możemy oglądać prace polskiej ilustratorki. Wystawa “It’s only a game” inspirowana światem mediów społecznościowych już 19 października będzie miała swój finisaż. Czy to ostatnia szansa, by zapoznać się z twórczością Kingi?

Przed swoją solową wystawą w Poznaniu, ilustracje Kingi mogliśmy już zobaczyć wśród dwóch ekspozycji zbiorowych w Warszawie. Ponadto, z racji tego, że autorka współpracuje z kilkoma firmami, miejscami i rzemieślnikami jej twórczość pojawia się nie tylko w galeriach. Jest projektantką i autorką ilustracji reklamowych, prasowych, plakatów, murali, krótkich animacji, a nawet ilustracji na tkaninach. 

Jak sama wspomina, inspiruje się tym, co sytuacyjnie obserwuje, czy to w przestrzeni miejskiej, czy w świecie wirtualnym. Dzięki temu jej prace są autentyczne, ale też nie brakuje im humoru. Kinga została dwukrotnie uhonorowana pierwszą nagrodą. Raz w konkursie Polish Graphic Design Awards, raz – Cover awARTs za najlepszą polską okładkę 2016. Nie dziwi nas to! W zależności od projektu, artystka wykorzystuje różne techniki od klasycznego rysunku do małych form rzeźbiarskich. 

Do 19 listopada możemy obejrzeć ilustracje Kingi w galerii Zacnie, a później? Na etykietach browaru Minister w Ferment Magazine czy Uno Kawiarnii w Poznaniu. Na szczęście jej sztuka żyje, nie zamknięto jej w sztuczne ramki, dzięki czemu nas otacza.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Kinga Offert

Kategorie
Ludzie / Okoliczności / Sztuka
Udostępnij